Güncel

Polis Kadıköy’de seçim çalışması yürütüyor

İstanbul:  Kadıköy’de geçtiğimiz hafta duvarlara, “Kontgerilla sokakta”, “Türkler ayağa” gibi yazılamalar yapan faşistler bu kez de HDP karşıtı bildiriler dağıttı.

Bildirilerde MİT tarafından öldürüldüğü ortaya çıkan Serap Eser’in fotoğraflarını kullanan faşistler, nefret söylemleri ile HDP’yi hedef aldı.

HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Cesim Soylu, Kadıköy’de HDP’ye yönelik gerçekleştirilen faşist provokasyonların, HDP’nin büyümesini engelleyemeyeceğini söyledi. Soylu, polis tarafından göz yumulan saldırılara “Polis AKP ile el ele seçim çalışması yürütüyor” sözleriyle tepki gösterdi.

HDP İl Eşbaşkanı Cesim Soylu, yaratılmak istenen bu faşist provakasyonları değerlendirdi. Faşist provokasyonlara şaşırmadıklarını belirten Soylu, seçimler yaklaştıkça bu gibi provokasyonlarla karşılaşacaklarını bildiklerini ifade etti. Soylu, “HDP’nin yükselişinden rahatsız olan çevreler var. Bunların demokratik yarışla HDP’nin önüne geçemeyecekleri belli olduğu için bu tarz provokasyonlar yaratmak istiyorlar” diye konuştu. Provokasyon yaratmak isteyen faşist çevrelerle muhattap olmayacaklarını belirten Soylu, “Bunu yapanları teşhir edeceğiz, seçim çalışmalarımızı daha çok yoğunlaştırarak bu provokasyonlara cevap vereceğiz” dedi.

ist 15 06 04 kadikoy bildiriTürkiye halkının artık bu tip oyunları dikkate almadığını söyleyen Soylu, “Böyle provokasyonlar sadece onların kendi çevrelerini ilgilendiriyor” dedi. Soylu sözlerini, “Bizim propagandalarımız, bu tür antipropagandalardan çok daha güçlü olacak” diyerek sürdürdü. HDP’nin barıştan yana mücadele yürüttüğünün altını çizen Soylu, faşist provokasyon yaratmak isteyenlerin savaş isteyen çevreler olduğunu söyledi.

Kadıköy’de ayrıca polislerin tüm politik faaliyetleri engellemek istediğini belirten Soylu, “Kadıköy, partimizin en fazla yükselişe geçtiği ilçelerden bir tanesi, o sebepten polis baskısını da yoğunlaştırmaya çalışıyorlar” dedi. AKP’nin oy çoğunluğu ile meclisten geçirdiği İç Güvenlik Yasası ile polisin yetkilerinin daha da artırıldığını hatırlatan Soylu, polislerin faşist provokasyonlara izin verirken, partilerinin faaliyetlerini engellediğini belirtti. Soylu, “Polis sadece yasak ve baskılarla toplumu sindirmeye çalışmıyor, aynı zamanda AKP ile el ele seçim çalışması yürütüyor” ifadelerini kullandı. Soylu, “Polis, HDP’nin kamuoyundaki olumlu algıyı değiştirmeye çalışıyor” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu