Güncel

HDP Genel Merkez binasına saldırı

HDP Genel Merkez binasına yönelik saldırı gerçekleşirken, HDP MYK tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, binayı korumakla görevli polislerin, saldırıyı durdurmak yerine adeta yardımcı olduğu belirtildi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP)  Merkez Yürütme Kurulu (MYK) dün gece genel merkez binalarına dönük yapılan saldırıya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, dün gece 00.05 sıralarında 3 kişi tarafından merkez binalarına saldırı gerçekleştiğini, kamera kayıtlarında merkez binalarını korumakla görevli olan polislerin saldırıya engel olmadıkları gibi saldırı girişiminde bulunanlara adata yardımcı olduğu belirtildi.

Saldırganların polislerin gözetimi altında genel merkez binalarına saldırması ve halen gözaltına alınmamalarını ve hangi güçler tarafından yönlendirildiği açık olduğu ifade edilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Sokağa çıkma yasağına rağmen Ramazan Bayramı’nın birinci gününde Türkiye’nin üçüncü büyük partisine yönelik gerçekleştirilen bu saldırının faili; kaos ve kargaşadan beslenen siyasi çevrelerdir, partimizi her fırsatta hedef gösteren iktidardır. Mafya ve karanlık ortakları tarafından kirli ilişkileri ortaya dökülen ve bu telaşla hedef saptırmak için partimizi ve muhalefeti suçlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu faildir.

Siyaset-mafya ilişkilerinin aleni bir şekilde ortaya döküldüğü bir dönemde, partimize yönelik bu korkakça ve çetavari mafya yöntemleriyle gerçekleştirilen saldırılar tesadüfi değildir. Fakat yine söylüyoruz asla amacına ulaşmayacaktır. Hiçbir güç; partimize saldırarak mafya-siyaset-bürokrasi üçgeninde ortaya çıkan çürümüşlüğü gizleyemez, bu çürümüşlük üzerinden inşa edilen yoksulluğu, yolsuzluğu ve topluma dayatılan çözümsüzlüğü görünmez kılamaz.” denildi.

HDP’nin ülkeye umut veren üçüncü yol siyasetini sadece savunarak değil büyüterek yollarına devam edileceğine dikkat çekilen açıklamada, “Ülkeyi bu karanlık, saldırgan zihniyetin insafına terk etmeyeceğiz. Kaos ve kargaşadan beslenen kesimlerin hesaplarını boşa çıkaracak, demokratik siyaset çizgimizdeki ısrarımızla ortak mücadeleyi büyütecek ve Türkiye’yi bu karanlıktan çıkaracağız” diye belirtti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu