Güncel

“Çığlığımızı Duyun ve Ses Verin!”

Basel Kantonundan sürdürülen süresiz-dönüşümsüz açlık grevine destek mitingi yapıldı.

16 Ekim 2012 tarihinde Basel kantonunda Türkiye ve T. Kürdistan hapishanelerinde sürdürülen açlık grevine destek mitingi devrim ve Kürt mücadelesinde şehit düşenler adına yapılan saygı duruşuyla başladı.

Basel kadın hareketinin düzenlediği mitingde yapılan konuşmada “Bugün 35. gününde olan açlık grevlerine ses ve çığlık olmak istiyoruz. Ama ne Avrupa Birliği nede insan hakları bu sesi ve çığlığı duymuyor. Yıllardır iskence ve tecrit altında olan sayın Öcalan’a duymadım, görmedim, tavrını devam ettirmekte ve sessiz kalmaktadır. 39 ceza evinde 300 den fazla tutsak açlık grevinde, Öcalan’ın sağlık ve özgür olmasını istemektedirler. Kadınlar olarak bu mücadeleyi devam ettireceğiz. 300 den fazla tutsağın sağlık durumu kötüleşmekte ve her gecen gün daha çok ağırlaşmakta, anadilimiz üzerindeki ırkçı ve asimilasyoncu politikalar ve faaliyetleri devam etmektedir. AKP hükümeti tüm baskıları ve yok etme, yok sayma politikalarına karşı mücadelemiz daha yükselmektedir. Açlık greviyle bıçak kemiğe dayanmıştır. Avrupa da üç maymunları oynamaktadır. Biz diyoruz ki bu çığlığımızı duyun ve ses verin, insanım diyen herkese çağrımızdır”

Tüm hakları gasp edilen Kürt halkını duyun ve ses verilmesi gerektiği belirten konuşma sonrasında SKB ve Kürt halk meclisleri adına da birer konuşma yapılarak mitinge son verildi.

Mitinge İTİF taraftarları olarak destek verdik.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu