Güncel

İzmir’den DHL İşçilerine Destek!

İzmir: Sendikalı oldukları için işten atılan ve 284 gündür direnişlerini sürdüren DHL işçileri için; TÜMTİS İzmir Şubesi Kemalpaşa’da bulunan DHL İzmir şubesine yürüdü.

TÜMTİS’te örgütlü oldukları için işten çıkarılan işçiler için yapılan yürüyüş; Kemalpaşa Ulucak girişinden başlayarak; DHL’nin yerine kadar sürdürüldü.

“DHL’de işçi kıyımına, sendika düşmanlığına son” pankartı arkasında toplanan sendika üyeleri yol boyunca da çeşitli sloganlarla tepkilerini dillendirdiler.

Yürüşüş sonunda basın açıklamasını TÜMTİS İzmir Şube Başkanı Şükrü Günseli okudu. Okunan metinde devletin sarı sendikalar üzerinden işçi sınıfını örgütsüzleştirdiği vurgulanarak; tüm işçiler TÜMTİS’e üye olmaya davet edildi.

Basın metninin okunmasından sonra söz alan Türk-İş Ege Bölge Temsilcisi Hüseyin Karakoç; uygulanan baskılarla birlikte DHL patronunun suç işlediğini belirterek; “Bırakın işçiler istediği sendikaya üye olsun aksi takdirde iş yerinde iş barışı bozulacak ve bunun sebebi de işveren olacak” dedi. 

İzmir Müzisyenler Derneği’nin söylediği türküler ve çekilen halaylarla sonlanan eyleme; Türk-iş’e bağlı bir çok sendika da desteklemek için katıldı.

 

Fotoğraf: diclehaber.com’dan alınmıştır.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu