GüncelManşet

İzmir’de polis saldırısı

İzmir: Şehit düşen DHKP-C militanlarını anmak ve yapılan operasyonları protesto etmek amacıyla basın açıklaması yapmak isteyen Halk Cephesi ve BDSP’lilere polis saldırdı.

Geçtiğimiz gün Çağlayan Adliyesi’nde Berkin Elvan’ın hesabını sormak için savcıyı rehin alan ve daha sonra çıkan çatışmada şehit düşen DHKP-C militanları Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol’u anmak, devlet tarafından devrimcilere yapılan operasyonları protesto etmek amacıyla Konak Merkez’de basın açıklaması yapmak istendi.

Basın açıklaması yapmak için toplanan devrimcilere polis büyük bir hızla saldırıya geçti. Darp ederek gözaltına almaya çalışan polis, direnen devrimcilere şiddetin dozunu arttırdı. “Baskılar bizi yıldıramaz”, “İnsanlık onuru işkenceyi yenecek” ve “Faşizme karşı omuz omuza” sloganlarını atan devrimciler, yaka paça ekip otosuna bindirilerek Emniyete götürüldü.

Son günlerde yaşanan olaylarla birlikte “iç güvenlik paketi”ni de arkasına alan kolluk kuvvetlerinin daha da saldırganlaştığı gözler önüne seriliyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu