Kadın

İzmir YDK toplantı notları

İzmir: Yeni Demokrat Kadın olarak 31 Mart günü geçmiş süreç değerlendirmesi yapmak, önümüzdeki süreç ve genel seçimleri tartışmak için bir toplantı örgütlendi. Örgütlenen toplantının ayrıntılarının paylaşıldığı haber aşağıdaki gibidir.

“Konferans ve 8 Mart’ı değerlendiren toplantının ardından, Ankara’da yapılacak buluşma için bir araya geldik.

İlk toplantıda Cinsel Şiddete Karşı Kadın Konferansı ve 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü değerlendirmelerini yaptık.

Süreci başarılı bir şekilde yürüttüğümüzü, konferanstan sonra çok etkili ve uzun bir çalışma yürütmemiş olmamıza rağmen  konferans çalışmaları sırasında etkileşimde olduğumuz kadınların bu sürece dâhil olmasının ısrarlı ve sürekli çalışmanın bir sonucu olduğu açığa çıktı. Ve bizim açımızdan olumlu sonuçlarını olduğunu konuştuk.

Özellikle yaptığımız kadın ziyaretlerinin ve kurduğumuz atölyelerin bizim için önemine vurgu yaptık. Ancak her iki süreç içinde hedeflediğimiz kadar kadına ulaşamadığımızı ve nasıl daha çok kadına ulaşabileceğimizi tartıştık.

Önümüzde ki süreç değerlendirmesinde süreci nasıl örgütleyeceğimizi konuştuk ve cinsel şiddete karşı yeni çalışmalar örmemiz gerektiğini vurguladık.

Buluşma üzerine konuştuk

İkinci toplantıda ise çıkan dergimiz ile ilgili kısa bir tartışma yürüterek dağıtımının daha kolektifleşmesi için yeni yöntemler geliştirmenin yararlı olacağını dile getirdik. Daha fazla kadına ulaştırmamız için her kadına belli sayıda dergi vererek, dağıtımının bu şekilde kolektifleşmesi için bir adım attık ve bunun takibi için bir arkadaşa görev vererek, denetimini sağlamaya karar verdik.

Seçim tavrımızın açıklanmasıyla birlikte Yeni Demokrat Kadın olarak seçim çalışmalarının neresinde olacağımızı tartıştık. Komisyonlara aktif katılım göstermemiz gerektiğini ve komisyonlara kendi gündemimizi nasıl taşıyacağımızı konuştuk.

İzmir HDP kadın seçim komisyon toplantılarını takip ederek seçim çalışmalarına katılma kararı verdik.

Buluşmaya dair bir tartışma yürüterek, buluşmaya kimlerin katılacağını belirledik, bu arkadaşların buluşmanın gündemleri üzerinde daha fazla kafa yorarak hazırlık yapması, dergiyi o güne kadar tamamının okunması ve bir sonraki dergi için öneri toplamalarını konuşarak toplantıyı sonlandırdık.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu