Güncel

Yıkımlara ve yozlaşmaya karşı örgütleniyoruz!

Gülsuyu mahallesi Partizan olarak; kentsel dönüşüm adı altında rantsal dönüşüme karşı başlatmış olduğumuz, “ yıkımlara karşı birleşelim örgütlenelim” kampanyasıyla birlikte ilk olarak Partizan imzalı afişlerimizi yaptık. Afiş çalışmalarımızı sürdürdüğümüz esnada mahalle halkıyla birebir yıkımlar, yozlaşma ve çeteleşme üzerine sohbet- tartışma, konuşmaları gerçekleştirdik.

Emek Caddesi, Pazar sokağı, Okul durağı, Heykel, Son durak bölgelerine yaparak başlattığımız afiş çalışmamız devam etmektedir. Mahallenin yanı başında yükselen sitelerin duvarına afiş yaptığımız esnada özel güvenlikçilerin müdahalesiyle karşılaştık. Yıkımlara karşı çalışma yürüttüğümüzü söyleyerek afişlerimizi yapmaya devam ettik.  Afiş çalışmamız esnasında poliste akrep denilen araçla sürekli olarak bizlere “refakat” etti.

Yıkım afişlerinin yanı sıra “Çeteler devletin beslemesi, polisin işbirlikçisidir,Yıkımlara, yozlaşmaya ve çeteleşmeye karşı örgütlenelim” Partizan imzalı afişlerimizi de yoğun şekilde yaptık.

Egemenlerin emekçilerin yaşadığı mahalleleri her fırsatta yıkacağını söylemesi karşısında bizlerde bu saldırıya karşı halkı birleştirmeye ve örgütlemeye yönelik çalışmalarımızı yoğun şekilde sürdüreceğiz.  Yozlaşmaya ve çeteleşmeye karşı mücadelemize devam edeceğiz.

(Gülsuyu Partizan)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu