GüncelManşet

YDK: “Nevin’in bu ülkenin Reyhaneh’i olmasına izin vermeyeceğiz!”

H. Merkezi: Isparta’da kendisine tecavüz eden adamı öldürüğü için yargılanan ve hakkında müebbet istenen Nevin Yıldırm’a ilişkin yazılı bir açıklama yapan Yeni Demokrat Kadın, “Nevin yalnız değildir! Nevin’e verilen bu cezayla kadınlara yönelik “Erkek egemen sisteme teslim olun! Direnirseniz siz de Nevin gibi olursunuz” tehditlerine pabuç bırakmayacağız! Belki sesimiz, soluğumuz Reyhaneh’i kurtarmaya yetmedi ama Nevin’in bu ülkenin Reyhaneh’i olmasına izin vermeyeceğiz!” dedi.

 

Nevin’in bu ülkenin Reyhaneh’i olmasına izin vermeyeceğiz!

Nevin’i bilirsiniz…

Isparta’da kendisini uzun süre taciz ve ardından da tecavüz eden adamı öldüren, kafasını da köyün meydanına atan kadını yani…

Yöntem size biraz “vahşi” gelebilir ama Nevin’i dinlediğinizde, adamın kafasını köy meydanına atacak kadar içinde büyüyen öfkenin nedenini bir nebze anlamış olursunuz. Sorgusunda Beni devamlı rahatsız etti, tecavüze uğradım, köylüler onu engellemeyerek bana yapılan şiddete göz yumdular diyen Nevin’in bu sözleri çok açıktır ki, toplumun ahlak adı altındaki ikiyüzlülüğüne bir tokattır.

Tıpkı erkek adalete attığı tokat gibi…

Çünkü biliyordu Nevin, taciz edildiğinde karakola gitse “kuyruk salladığı” söylenecek ve onuru kırılacaktı. Belki de bu tüm köyde duyulup yayılacak ve olan yine Nevin’e olacaktı.

Tacizler tecavüze dönüştüğünde de durumun değişmeyeceğinin farkındaydı Nevin…

Gidip başvuruda bulunsa, adam “kendi istedi” diyecekti arsız arsız. Ve polisi, savcısı alkış tutacaktı adama. Belki değil kesinlikle bu da tüm köyde duyulup yayılacak ve olan yine Nevin’e olacaktı.

Tek çaresi vardı Nevin’in…

Adaleti kendisi sağlayacaktı. Hem de kendisine yönelik tüm bu saldırganlığa göz yuman köy ahalisine bir ders vererek…

Gerisi bilindik meseleler…

 

Açıklamanın tamamına buradan ulaşabilirsiniz

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu