GüncelManşet

YDG’liler Divan Toplantısında Buluşuyor!

H.Merkezi: Yeni Demokrat Gençlik yaptığı bir açıklama ile seçim süreci, Nisan ve Mayıs aylarını örgütlemek amacıyla tüm YDG’lileri divan toplantısına çağırdı.

Açıklamanın tamamı şöyle:

4-5 Nisan’da Ankara’da seçim sürecini örgütlemek için buluşalım

Politik gündemin çok sıcak olduğu bir dönemde, divan toplantımızı gerçekleştireceğiz.

Hâkim sınıflar cephesinde çatlakların ve çıkar dalaşının giderek arttığı ve artık su yüzüne daha fazla çıktığı günleri yaşıyoruz. AKP içinde yaşanan çatışma, her gün yeni açıklamalarla kamuoyuna daha fazla yansıyor. Bununla birlikte ezilen emekçi yığınların, halk gençliğinin mücadelesi de, enerjisini ve motivasyonunu büyüterek yoluna devam ediyor.

7 Haziran seçimleri, tamda bu süreçte, egemen sınıflar ile ezilenler arasında şiddetli bir çatışmanın ve hesaplaşmanın yaşanacağı bir alanı ifade ediyor. Bir yandan, daha fazla sömürü, başta Kürt ulusu olmak üzere çeşitli milliyet ve inançlardan, kimlik ve cinsel yönelimlerden ezilenlere yönelik imha, inkar asimilasyon ile baskı ve şiddet diğer yanda buna karşı ezilenlerin Kobanê’de, 6-8 Ekimde, sokaklarda açığa çıkardığı öfke.

Bir yandan neo-liberal politikalarla, 4+4+4 ve imam hatiplerle dindar gençlik yaratmak isteyenler diğer yanda buna karşı mücadeleyi büyüten halk gençliği. Bir yanda, baskı, şiddet, taciz ve tecavüzle zincirlere hapsedilmek, susturulmak istenen genç kadınlar diğer yanda Özgecan’ın katledilmesinde olduğu gibi kadınların yükselen isyan çığlığı.

7 Haziranda yapılacak seçimler yalnızca bir oy ve barajın geçilip geçilmemesi sorunu değil aynı zamanda sınıf mücadelesinin temel karşıt güçleri ve aktörleri arasındaki geleceğin nasıl yol alacağına dairde önemli bir kapışma arenası olacak.

Bu tabloda YDG olarak güncel politik görevlerimiz ekseninde, halk gençliğinin taleplerine en yakın, onun mücadelesinin büyümesine en fazla katkı sunacak güç durumundaki HDP ile birlikte yürüyeceğimizi deklere ettik.

Nisan-Mayıs’tan 7 Hazirana…

Yeni Demokrat Gençlik olarak hareketli bir süreci geride bıraktık. Ankara’da 7-8 Şubat tarihlerinde yaptığımız divan toplantımızda, önümüzdeki süreci tartışmış ve çeşitli kararlar ile bir yönelim ortaya koymuştuk.

YDK konferansı, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, 16 Mart Halepçe ve Beyazıt katliamları ve 21 Mart gündemlerini geride bıraktık. Bununla birlikte divan toplantımızda tartıştığımız ve Liseli YDG olarak önümüze koyduğumuz Berkin gündemli çalışmamızı gerçekleştirdik.

Özellikle Newroz’un önemine dair yürüttüğümüz tartışmalar ve Newroz’un daha merkezi bir şekilde ele alınması, kitle faaliyeti yürütülmesine dair belirlediğimiz politika ekseninde birçok yerde pek çok adım attık.

Şimdi yürüttüğümüz ve geride bıraktığımız tüm bu hareketli süreci değerlendirme, artı ve eksilerimize dair değerlendirme yapma zamanı.

1 Mayıs ve 18 Mayıs gibi tarihsel günleri barındıran 7 Haziran seçim günlerini birlikte tartışmak ve neler yapacağımıza birlikte karar vermek için tüm YDG’lileri, halk gençliğini divan toplantımıza davet ediyoruz.

  1. Gün:

Politik Gündem

a) Geçmiş süreç değerlendirmesi

b)Politik gündem; Seçim tavrımız, neden HDP?

  1. Gün:

Önümüzdeki Süreç

a)7 Haziran seçimleri

b)1 Mayıs- 18 Mayıs

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu