Güncel

YDG tutsaklarına ceza

Dersim: Dersim’de geçtiğimiz yıl Haziran ayında tutuklanan gazetemiz okurları Mert Yazar, Eray Özdemir, Serda Göçer, Yılmaz Karaaslan, Candar Şafak Dönmez, Cemal Toydemir ve Kader Fındık’ın karar duruşması yapıldı. Malatya 4. Ağır Ceza mahkemesinde görülen duruşmada gazetemiz okurlarına “örgüt üyeliği, örgüt propagandası ve polise mukavemet” gerekçeleriyle ceza yağdırıldı.

Egemenler 4. Yargı paketi, “çözüm“ ve “barış” söylemleriyle demokratikleşme yalanlarını sürdürürken, okurlarımız Newroz, 1 Mayıs ve 18 Mayıs İbrahim Kaypakkaya anmalarına katılarak slogan attıkları gerekçesiyle ceza aldılar.

Okurlarımızın tamamı örgüt üyeliğinden 6 yıl 3 ay, örgüt propagandalarından ve polise mukavemet etmekten ise 20 ile 40 ay arasında değişen cezalar aldılar.

Egemenlerin tüm baskı, tutuklama ve cezalarına karşı Kaypakkaya korkusunu büyütmeye devam edeceğiz. Katledilişinin 40. Yıldönümünde yürüttüğümüz kampanya ile andığımız Komünist önder İbrahim Kaypakkaya’yı sahiplenme ve savunma ısrarımızı sürdüreceğiz. Dersim halkı 18 Mayıs günü Komünist önderi sahiplenerek baskılara ve tutuklamalara gereken cevabı verecektir.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu