GüncelManşet

YDG Facebook Hesabı Kapatıldı!

H.Merkezi: Çağlayan Adliyesinde yapılan eylem sırasında basına yansıyan savcının rehin alınma görüntülerini yaymlayan tüm sosyal medya hesaplarına erişim engellendi.Kapatılan hesaplardan biride Yeni Demokrat Gençlik hesabı oldu.

Konuya dair YDG tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Facebook Hesabımız Kapatıldı

İstanbul 1. Sulh Ceza Hakemliği Savcı Mehmet Kiraz’ın rehin alınması ilişkin fotoğraf video ve haberlerin yayınlanması nedeniyle 6 Nisan pazartesi günü “Facebook”, “Twitter” ve“Youtube” erişime kapatıldı. Bahsi geçen haber, video ve fotoğrafların kaldırılmasıyla siteler yine erişime açıldı.

Ancak yapılan bu uygulamanın sadece savcıya ilişkin fotoğraf ve videolardan ibaret olmadığını, Yeni Demokrat Gençlik isimli kapatılan Facebook sayfamıza yapılan saldırıdan anlıyoruz. Bu saldırılar ilk değil. Geçtiğimiz dönemlerde de yine aynı isim de açtığımız Yeni Demokrat Gençlik isimli Facebook adreslerimiz kapatılmıştı.

Kapatılan onlarca facebook adresi ve erişimden kaldırılan fotoğraf, video, paylaşımlar; egemenlerdeki soysal medya korkusunun büyüklüğü gösteriyor.

Özellikle sokağın hareketlendiği dönemlerde, gençliğin yoğun bir şekilde kullandığı sosyal medyaya baskılar artarak devam ediyor. Öyle görünüyor ki baskı ve sansürler ileri ki süreçlerde artarak devam edecek ve devrimci basını susturmaya çalışacaklardır. Bizler gerçekleri yazdığımız sürece egemen sınıfların korkusu büyüyecek ve saldırıları artacaktır. Bizler Yeni Demokrat Gençlik olarak uygulanan bu sansür politikasına karşı gerçekleri yazmaya devam edeceğiz ve karalı duruşumuzu sonuna kadar koruyacağız.

Devrimci basın susturulamaz!

Gerçekler devrimcidir!

Yeni Demokrat Gençlik

Yeni hesabımızın linki https://www.facebook.com/ydgonline dayanışmayla…” 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu