Güncel

Tutsaklara saldırılar devam ediyor

H.Merkezi:Açlık grevlerinin ardından hapishanelerde tutsaklara saldırılar artarak devam ediyor. Son olarak Van F Tipi Kapalı Hapishanesi’ndeki 24 tutsak çeşitli hapishanelere sürgün edildi. Sürgüne tepki gösteren Van TUYAD-DER, sürgün edilenlerin özellikle açlık grevine giren tutsaklar olduğuna dikkat çekti.
Van F Tipi Kapalı Hapishanesi’nde yaşanan sürgünler devam ediyor. Daha önce 4 tutsağın sürgün edildiği hapishanede 26 Ocak günü 24 siyasi tutsak, çeşitli hapishanelere sürgün edildi. Gerekçe olarak hapishanenin sadece tutukluların bulunması gereken bir cezaevi olduğu belirtilirken, sürgün edilenler arasında tutukluların olması bu iddiayı yalanladı. Muş E Tipi Hapishanesi’ne sürgün edilen Leşker Tarhan, Sait demir, Tahirhan Kaya, Önder Al, Tahir Umuyi Berdeş, İsmet Karak, Behcet Enginci, Özkan Doğan, Celal Yıldız, Abdo Şeyh ve Mehmet Cin isimli tutsakların mahkemelerinin devam ettiği ve tutuklu statüsünde bulundukları öğrenildi. Kahraman Muslu, Tevfik Say ve Cengiz Ece Erzurum’un Oltu L Tipi Hapishanesi’ne gönderilirken, Azad Dündar, Yasin Çetinkaya, Reşat Parin, Kemal Yalçın, Salih Adıyaman, Sinan Kaya, Abdulsemed Erdem, Kemal Yalçın ve Umut Kaya isimli tutsakların ise hangi hapishaneye sürgün edildiği öğrenilemedi.

Van TUYAD-DER Başkanı Ahmet Aygün, sürgünlerin asıl hedefinin açlık grevine giren tutsaklar olduğunu belirtti. Açlık grevi sonrasında tutsaklar üzerindeki baskıların arttığına dikkat çeken Aygün, yakınları olarak tutsakları yalnız bırakmayacaklarını söyledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu