Manşet

Tutsak Partizanlar 3 yiğit Kürt kadını andı

H. Merkezi: 9 Ocak tarihinde Paris’te, üç Kürt, yurtsever kadın; Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez’in alçakça katledilmesinin ardından gazetemize bir mektup gönderen Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Hapishane’den Tutsak Partizanlar, “Sakine, Fidan ve Leyla Heval ezilen ulusun ve halkların kurtuluş mücadelesinde yaşayacak; anıları, yaşamları kurtuluş için savaşan kadınlara yol gösterecek, cesaret ve güç verecektir” dediler.

Tekirdağ 1 Nolu Hapishane’de bulunan Tutsak Partizanlar, Paris’te 3 kadının katledilmesini kınayan bir açıklama yaptılar. Gazetemize bir mektup yollayan tutsaklar, “Kürt ulusal mücadelesini bastırıp ulusal köleliği devam ettirmek isteyen faşist TC ve ona desteğini esirgemeyen emperyalist efendileri yeni katliamlar örgütlemekten geri durmamaktadırlar” dediler.

 

“Sakine Cansız mücadele azminin cisimleşmiş halidir”

Katledilen 3 yiğit Kürt kadından özellikle Sakine Cansız hayatını Kürt ulusal mücadelesine, Kürt kadının özgürlük mücadelesine adamıştır. Onun hayatı, ezilen Kürt ulusunun ve kadının ayağa kalkıp, ulusal köleliğe karşı isyan etmesini simgeler” diyen tutsaklar, “Bu katliam, ezilen Kürt ulusunun ve ezilen cinsin Sakine Cansız Hevalde cisimleşmiş mücadele azminin ulusal ve cinsel boyunduruğu parçalama kararlılığına yönelik bir katliamdır. Ama ne yapılırsa yapılsın, ezilen ulusların ve halkların kurtuluş mücadelelerini durduramayacak, yaptıklarının hesabını er-geç vereceklerdir” şeklinde tepkilerini ortaya koydular.

Kürt ulusuna ve kadınlara başsağlığı dileyen tutsaklar, “Sakine, Fidan ve Leyla Heval ezilen ulusun ve halkların kurtuluş mücadelesinde yaşayacak; anıları, yaşamları kurtuluş için savaşan kadınlara yol gösterecek, cesaret ve güç verecektir. Onları sevgiyle anıyor, anıları önünde saygıyla eğiliyoruz! Şehîd namirin!” şeklinde açıklamalarını sonlandırdılar.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu