Güncel

Türkiye’den İsrail’e karşı son 10 yılın tek ciddi yaptırımı

AKP değil Redhack

TÜRKIYE | 23 – 03 – 2013 | ABD imalatı bir şovla, İsrail’in, 9 yurttaşını katlettiği Türkiye’den telefonla özür dilemesinin konuşulduğu saatlerde Anonymous ve Redhack, İsrail gizli servisi Mossad’ın sitesini çökertti ve ele geçirilen belgeleri yayımladı. Bu eylem, AKP’nin bütün şovlarına ve sözlü çıkışlarına rağmen İsrail ile ekonomik ve askeri ilişkileri kesintisiz ilerlettiği son 10 yılda işgalci İsrail devletine yönelik tek somut eylem olarak kayda geçti.

Redhack dün (22 Mart) akşam saatlerinde önce eylemin sinyalini verdi: “Sen dünyanın ezilen halklarını hedef aldın, biz de seni hedefimize alıyoruz ey Israil.. “Vadedilmiş saldırımızı” bekle.. #RedHack #OpIsrael”

Ardından eylem haberleri gelmeye başladı: “Dunya hacktivistlerinin birlestigi, Israil katliami karsiti #opIsrael basladi.. http://www.orinpr.co.il/  sitesi xCrotZ tarafindan hacklendi.”

Akşam 18.00 sularında Mossad sitesi çökertildi: “An itibariyle #Sector404 tarafindan Mossad’in sitesi cokertildi.. http://mossad.gov.il  looks down from here! #OpIsrael #FreePalestine”

Ve Redhack önemli bilgiler paylaşacağını açıkladı: “1 Saat icinde Israil ile ilgili buyuk bir dosya paylasacagiz.. Bizi bekleyin.. #RedHack @YourAnonNews @PLF2012 #opIsrael”

O esnada Mossad zevahiri kurtarmanın derdindeydi: “Mossad; @haberturk’un haberine gore “olay cokme degil teknik ariza demis” az sonra yayinlayacagimiz dosya da “teknik ariza”.. #RedHack”

Siteye bir süre erişim sağlanamadı: “MOSSAD’ın ‘resmi” sayfasına TSİ 18.30 itibariyle erişim sağlanamıyor. Holywood filmlerinde olur gizli servis kahramanliklari..”

Redhack bu eylemle “İsrail desteği” iddialarını da yanıtlamış oldu: “Bir ara makarnaci hackerlar tarafindan “redhack mossad destegi aliyor” palavrasi yandas medyada yer almisti, bakalim simdi ne diyecekler ;)

Ve İsrail’e çalışanlara ait 35 bin isimlik bir liste internette dolaşıma girdi: “Daha once #Anonymous tarafindan 5bin’i aciklanan Israil calisanlarina 30 bin ekledik”

“Filistinli çocuklarin yanindayiz. Bu saaten sonra yakalansak, iskence gorup oldurulsek bile gam yemeyiz! => http://anonfiles.com/file/d9f4c3eaec587f9c97bc8b6c1d91f23b … #opIsrael”

Belgelere aşırı ilgi nedeniyle siteler çökünce yeni adresler devreye girdi: “RedHack’in az once Google uzerinden yayinladigi ve yogunluktan coken Israil dokumanlari icin yeni link=> http://shar.es/eQu2g  #opIsrael”

Haberin yayılması ve dezenformasyonun başlaması üzerine Kızıl Hackerlar twitter üzerinden açıklama yaptı?

Bizim yaptığımız açıklamalar dışında basında ve twitterda Hack eyleminin üzerine katarak anlatılıyor! Bunlardan sorumlu değiliz.

1. Mossad Sitesi yaklaşık 3 saat kadar süreyle RedHack ekiplerininde katıldığı Anonymous operasyonunda çökertildi.

2-Daha once yine bizlerin yardimiyla sadece 5bin’i aciklanan Israil devlet calisanlarinin listesi yayinlandi Bunlar sadece isinma turlari. Fakat bu aciklamalarin ustune bindirilerek yayinlaniyor, sonra bazi “art niyetli” insanlar tarafindan bize malediliyor. Bu konuda Tum RedHack taraftarlarini “sol duyulu” olmaya davet ediyoruz.. Biz insanlarin anladigindan degil, anlattiklarimizdan sorumluyuz.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu