Manşet

TKP/ML TİKKO Militanları Ovacık’ta Bildiri Dağıttı

Elimize e mail yoluyla ulaşan habere göre 23 Ağustos günü Dersim Ovacık ilçe merkezinde, Güneykonak, Konutlar, Ovamkent, Kandolar ve Pulur mahallerinde TKP/ML-TİKKO militanları tarafından Dersim Bölge Komutanlığı’nın yayımladığı ve uyuşturucu ekimi, satışı ve kullanımını yapanların uyarıldığı bildiri yaygın şekilde dağıtılmıştır. Bildiri dağıtımı sonrasında halkın olumlu tepkileri dikkat çekmiştir.

Elimize e mail yoluyla ulaşan Dersim Bölge komutanlığı imzalı bildiriyi haber değeri taşıdığı için olduğu gibi yayınlıyoruz.

OVACIK HALKINA

Faşist TC devleti kendisine muhalif kesimleri sindirmek, parçalamak ve karşısına örgütlü bir güç olarak çıkmasını engellemek için her türlü yola başvurmaktadır. Bilindiği gibi bunun en etkili yollarından biri de kurduğu çeteler aracılığıyla uyuşturucu madde kullanımını yaygınlaştırmak, böylelikle halkımızı düşünmeyen, sorgulamayan, hakkını aramayan ve bunun için örgütlenmeyen insanları yığını haline getirmektedir. Ayrıca bunların satışı üzerinden oldukça büyük karlar sağlamakta ve zaten yokluk ve yoksulluk içinde yaşayan halkımızın sırtındaki sömürüyü katmerleştirmektedir.

Son dönemde Ovacık’ta esrar ekimi ve kullanımındaki hızlı artış da bundan bağımsız değildir. Gerilla cenazelerini sahiplenen, çevre sorunlarına duyarlılığı artan, işbirlikçilik ve fuhuş sorunlarına kitlesel karşı koyuş gösterebilen Ovacık halkı içinde, özellikle de gençler arasında esrar kullanımının artış göstermesi şaşırtıcı değildir. Bütün bunların devletin polis ve ordusu başta olmak üzere birçok kurumu tarafından bizzat örgütlendiği, görmezden gelindiği ve devletin bu ticaretten doğrudan beslendiği bilinmez değildir.

Kısa bir süre önce Ovacık’ta esrar ekimi ve satışı içinde yer alan bazı kişiler TİKKO gerillaları tarafından sorgulanmış ve bu kişilerden Ovacık’ta esrar ekimi ve satışını yapanlarla, kullananlar hakkında ayrıntılı bilgi elde edilmiştir. Bunların isim ve adresleri elimizde bulunmaktadır.

ESRAR EKEN, KULLANAN VE SATIŞINI YAPANLARA UYARIMIZDIR!

Yaptığınız iş halkımızın haklı mücadelesine engel olmaktadır. En kısa zamanda bu işten vazgeçin ve TKP/ML’nin adaletine teslim olun! Bu uyarılarımıza rağmen yaptığı işte ısrar edenler önce teşhir edilecek, sonra da çeşitli şekillerde cezalandırılacaktır! Sözün hükmünü yitirdiği yerde silahların devreye girmesi kaçınılmaz olacaktır!

OVACIK HALKINA ÇAĞRIMIZDIR!

Unutmayın ki bu oyunu bozacak, yozlaşmayı parçalayacak, eşit, özgür ve mutlu bir geleceği yaratabilecek tek güç sizin örgütlü gücünüzdür. Halkımızın ve özellikle de gençlerimizin esrar zehiri ile uyuşturulmasına engel olmak için;

-Çevrenizde bulunan esrar tarlalarını tahrip edin!

-esrar eken, satan ve kullananları bize bildirin, uyarımıza uymadıkları taktirde tecrit edin ve ilişkinizi kesin!

-Esrar zehirine karşı yürütülen mücadeleye aktif şekilde katılın!

Faşist TC devletinin esrar, fuhuş,ajan-işbirlikçi gibi yöntemlerle yürüttüğü yozlaştırma saldırısına karşı mücadeleyi yükseltmek için TKP/ML saflarında örgütlenin! Bu yıl 40. kuruluş yılını kutlayan partimiz TKP/ML ve onun önderliğinde savaşan TİKKO bu saldırılara karşı yürütülen mücadelede bundan öncesinde olduğu gibi bugün de en ön safta yerini alacaktır!

TKP/ML TİKKO DERSİM BÖLGE KOMUTANLIĞI

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu