Manşet

TKP/ML Davası Tutsaklarından Açlık Grevlerine Destek

H.Merkezi: Türkiye ve Türkiye Kürdistan’ı hapishanelerinde PKK’li ve PJAK’lı tutsakların 12 Eylül’de başlattığı süresiz dönüşümsüz açlık grevi eylemi 40. günlerine girerken, tüm hapishanelerdeki TKP/ML TİKKO davası tutsaklarının da üç günlük destek vereceği açıklandı.

TKP/ML davası tutsakları adına İsmail Yılmaz tarafından kamuoyuna yapılan açıklamada: “Türkiye ve Türkiye Kürdistan’ı hapishanelerinde PKK’li ve PJAK’lı tutsakların PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın sağlık, güvenlik ve özgürlük koşullarının sağlanması ile Kürt ulusunun demokratik taleplerin kabul edilmesi talebiyle 12 Eylül’de başlattığı süresiz dönüşümsüz açlık grevi eyleminin taleplerini destekliyoruz. Bu desteğimizin somut ifadesi olarak da tüm hapishanelerdeki TKP/ML TİKKO tutsakları olarak üç günlük destek açlık grevi yapıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Bilineceği üzere 5-10 Ekim tarihleri arasında Sincan Kadın Hapishanesinde TKP/ML davasından kadın tutsaklar beş günlük destek açlık grevi yaptılar.  Ayrıca 22-23-24 Ekim tarihlerinde Tekirdağ 1 ve 2  Nolu F Tipi hapishanelerinde TKP/ML tutsakları üç günlük destek açlık grevi gerçekleştireceklerini açıkladılar.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu