Güncel

Tavşanlı Çevre Platformu; “MESS’e Geçit Vermeyeceğiz”

İzmir: Kütahya’nın Tavşanlı ilçesine bağlı Çobanköy’e yapılmak istenen kimyasal atıklara yönelik ‘Tehlikeli Atık Bertaraf Tesisi’; Tavşanlı Çevre Platformu tarafından 15 Mart günü yapılan bir mitingle protesto edildi. Eski SSK Hastahanesi önünden Cumhuriyet Meydanı’na gerçekleşen yürüyüşte;Kansere Hayır,Tavşanlı MESS’in çöplüğü değildirvb. sloganlar atıldı.

Cumhuriyet meydanına gelindiğinde Tavşanlı Çevre Platformu adına konşan Cengiz Hava; Tavşanlı halkının bu tesisi istemediğini belirterek; Biliyoruz ki bu tesisler insan sağlığına zararlı. Bu tesisler kanser dahil olmak üzere astım, bronşit, kalp krizi gibi birçok hastalığı tetikliyor. Bizler sağlıklı bir çevrede yaşamak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Çobanköy, Gümüşgölcük ve Devekayası köylülerinin de aralarında bulunduğu yüzlerce kişinin katıldığı yürüyüşte, konuşmaların ardından kısa süreli bir gerginlik oldu.

MESS Entegre Geri Kazanım ve Enerji San. ve Tic. A.Ş. şirketine kamulaştırma konusunda da kolaylıklar sağlayan SP’li Belediye Başkanı Halil Poyraz’ı gözyummakla eleştiren Baro avukatlarından Ali İhsan Bakır konuşurken, Bakır’a tepki gösteren Belediye Başkanı ile halk arasında tartışma yaşandı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu