Güncel

Taksim’de konser değil anma yapılacak!

H.Merkezi: Bugün (6 Haziran) akşam saatlerinde Taksim’de yapılacak şenlik iptal eden sanatçılar siyahlar giyerek anma yapma kararı verdiğini açıkladı. Grup Yorum üyesi Cihan Keşkek bu akşam Taksim’de düzenleneceği belirtilen konserin iptal edildiğini, konser değil anmanın yapılacağını duyurdu.

Akşam saatlerinde yapılacak şenlik, konser yaşamını yitirenler olduğu ve yaralıların olmasından kaynaklı sanatçılar, anma yapma kararı aldığını açıkladı. Katılacak Sanatçı ve gruplar bugün akşam 19.00’da Galatasaray Lisesi önünde siyahlar giyerek Gezi Parkı’na yürüyecek.

Sanatçılardan yapılan ortak açıklama ise şöyle, Taksim Gezi Parkı’ndaki konserler iptal edilmiştir. Sanatçılar olarak bu ortak karara vardık. Daha fazla tartışma ve kafa karışıklığı yaratmamak için bu kararı aldık. Konserleri sonraki günlere aldık”

Taksim Dayanışmasından Mustafa Nogay ise, “Bugün konser yapmıyoruz, anma yapıyoruz. Dünya sanatçılarının bir araya geldiği sanatçılar inisiyatifi Gezi Parkında olmaya devam edecekler. Sanatlarını da protesto için icra edecekler. Ancak bugün konser yok. Ölümlerimizi ve yaralanan dostlarımızı unutmayacağız.“şeklinde açıklama yaparak yapılacak anma ile anmanın amacının polisin saldırılarını protesto etmek olduğunu belirtti.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu