Manşet

Taşeron işçilerine polis saldırısı protesto edildi!

Bursa: Dev Sağlık-İş 29 Kasım günü Uludağ üniversitesi yönetimi kendi yasalarını da çiğneyerek hukuksuz bir temelden yapılan ihaleye tepki göstermesi ve ihalenin yapılan toplantı salonuna işçilerle birlikte girmesine polis ve özel güvenlikçilerin saldırısına uğradılar. Ve 10’a yakın işçi yaralandı.

Bunun üzerine Dev Sağlık-İş 3 Kasım günü Hastane önünde  “İnsan ihaleyle çalıştırılmaz, sağlıkta taşeron olmaz” pankartını açarak bir basın açıklaması gerçekleştirerek üniversite yönetimine ve polis saldırısını protesto ettiler.

Basın açıklamasını işyeri temsilcisi Fikret Sarıgül ihalenin hukuksuzluğuna değinerek “kendilerinin asıl hastane çalışanları olduğunun bundan dolayı taşeron istemediklerini ve polis ve özel güvenliğin saldırısı hastane yönetiminin tutumunu şiddetle protesto ettiklerini” belirtti.

Açıklamanın ardından Arzu Çerkezoğlu yaptığı konuşma ile “hastanenin asıl bileşenleri olan sağlık işçilerinin geleceğine ve ekmeğine sahip çıktıklarını” vurguladı. “Basın açıklaması öncesinde hastanede terör estirildiği” bilgisini veren Çerkezoğlu,” işçilerden savunma istendiğini söyledi ve bu savunmanın bizim için hiçbir gerçekliği ifade etmeyeceğini ve savunma vermeyeceklerini” söyledi.

Eylemde “Susma haykır taşerona başkaldır!”, “Sağlıkta ticaret ölüm demektir!”, “Taşeron sağlığa zararlıdır!”, “Yaşasın sınıf dayanışması!” sloganları atıldı.

Eğitim-Sen Şube Başkanı, Disk-Emekli Sen Şube Başkanı, DİSK-Marmara bölge Temsilcisi eyleme destek verdiler.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu