Kadın

Sultan’a… (Yorum)

Kan kokar bu topraklar, acısı boldur. Ağırdır bedelleri bu topraklarda muhalif olmanın, sisteme karşı çıkmanın ve KADIN OLMANIN…

Sultan Seçik, 1997 yılında gözaltına alınıp 15 gün boyunca işkence gördüğünde henüz 21 yaşındaydı.

Yazdığı mektupta aynen şöyle diyordu: “Şubat ayının buz gibi soğuğunda 15 gün boyunca işkence gördüm. İlk porno filmle İstanbul Emniyet Müdürlüğünde tanıştım. İlk filistin askısı ile o duvarların ardında tanıştım. Askıdayken parmaklarını içime geçiren adama öfkeyle ‘Sen bunu karına da yaparsın’ dediğimde ‘parasıyla değil mi yaparım’ diyen bir polisin karısına ilk orada acıdım. Gözlerim hep bağlıydı işkencede, ta ki Sedat Selim Ay’ı çıldırtacak yaramazlıklarımı yapana kadar. O beni gözlerime bakarken, benim de onun gözlerine baktığım ve acizliğine güldüğüm bir anda da dövdü. Gözlerim bağlıyken sesini hiç unutamayacağım kadar iyi bildiğim karanlık zamanlarda da…”

Sultan’ın en ağır işkencelere, tecavüze yani tüm bu insanlık dışı uygulamalara rağmen yaşadığının farkında olması ve her şeye rağmen gülmeyi unutmaması örnek alınması gereken bir tutum.

Ancak Sultan’ın yaşadıkları ne ilk ne de son işkence vakası!!! Cezaevlerinde; işkenceye, tecrit koşullarında yaşamaya zorlanan tutsaklar bulunurken dışarıda ise tam bir açık cezaevi ortamı yaratılmak isteniyor geldiğimiz süreçte.

Çok çeşitli işkence yöntemleri uygulayan bu katiller, ellerini kollarını sallaya sallaya, toplum içerisinde gezmeye ve bir küfür gibi terfi ettirilmeye devam ediliyor.

“Ne ben unuturum yaşadıklarımı ne de sen ellerinden kayan hayatların nefesini” diyordu Sultan.

Üzgünüz… Çünkü yeterince bu tecavüzcü, katil, işkenceci düzenin çarkına engel olmadıkç Ama sen kendi adına çok zor bir şey olan o mektubu yazdın; ezilen, cinsel işkence gören kadınlara yürek oldun, ses verdin!

İşkenceci Sedat Selim Ay’a gelince…

Artık bu ismi bütün ülke biliyor. O da tüm işkenceci polisler gibi yaşadığı sürece korku içinde sırasını bekleyecek.

Gece yatağa girdiğinde bir gün bile gözünü kırpamayacak, bir gün bile rahat uyuyamayacak.

Taa ki bütün yaptıklarının cezasını çekene kadar!

(Bir ÖG okuru)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu