Emek

Süleyman Yeter mezarı başında anıldı

İstanbul: 14 yıl önce gözaltında katledilen Limter-İş Eğitim uzmanı Süleyman Yeter yoldaşları ve dostları tarafından anıldı.

DİSK Limter-İş üyeleri, Süleyman Yeter’i Alibeyköy Mezarlığı’nda bir araya gelen, aralarında Yeter’in ailesi, Limter İş Genel Başkanı Kanber Saygılı, Genel Sekreter Hakkı Demiral, 1995’te gözaltında kaybedilen Hasan Ocak’ın ağabeyi Ali Ocak, ESP Genel Başkan Yardımcısı Çiçek Otlu’nun da bulunduğu kitle, Yeter’in mezarının bulunduğu yere kadar bir yürüyüş gerçekleştirdi. “Süleyman yoldaş ölümsüzdür” pankartı ve Yeter’in fotoğraflarının taşındığı yürüyüşte sık sık, “Gün gelecek devran dönecek katiller partiye hesap verecek“, “Devrim şehitleri ölümsüzdür” ve “Süleyman Yeter kavgamızda yaşıyor” sloganları atıldı. Yeter’in mezarına “Süleyman Yeter için adalet istiyoruz” pankartı ile karanfiller bırakıldı. Anmada söz alan Limter İş Genel Sekreteri Hakkı Demiral, Yeter’in korkusuz biçimde mücadele verdiğini belirterek, “Süleyman yoldaş, işçi sınıfının yiğit bir önderi, öğretmenidir. İşkencehanelerde ser verip sır vermeyen bir yiğitti” dedi. Y

ESP İstanbul İl Yöneticisi Erdal Demirhan ise, “Bizler biliyoruz ki; Kürt halkına linç girişimleri gerçekleşirken, işçi sınıfı ve ezilenleri özgürlüğünü, eşitliğin, devrimin, sosyalizmin saflarında örgütleme iradesini hedef aldı düşman. Hedeflenen partinin iradesiydi ama başarılı olamadılar. İşte bugün de Kürt halkının özgürlük mücadelesinin yanındayız. Barış için birlikte mücadele yürütüyoruz” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu