Manşet

İstanbul’da evlere baskın!

H. Merkezi: İstanbul’da onlarca kişi ev baskınlarıyla gözaltına alındı.

Sabah saatlerinde polis tarafından İstanbul’un çeşitli ilçelerinde eş zamanlı olarak düzenlenen evlerden içlerinde çocuklarında olduğu onlarca kişi gözaltına alındı.

İçlerinde Özgür Gündem gazetesi çalışanı Zozan Eser ve Evrensel gazetesi muhabiri Sadiye Eser, BDP Beyoğlu İlçe Eş Başkanı Songül Oktar’ın kızının da  olduğunu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Evlere yapılan baskın sonucu aradığı kişileri bulamayınca yakınlarını gözaltına alan polis, Hacı Ahmet Mahallesi’nde gözaltına aldığı Ali Coşkun’un evden çıkarıldığı sırada baskınları protesto etmek için alkışlayan mahalle sakinlerine ise biber gazı ile saldırdı.

Özel Harekât polislerinin Serhat Baysal ‘ın evinde yaptığı aramalar sırasında evde bulunanlara hakaret ettiği ve Özgür Gündem gazetesi için, “Bu illegal bir gazetedir. Siz bunların sahibini, geçmişini biliyor musunuz” dediği öğrenildi.

Gazeteciler yine gözaltında!

Özgür Gündem gazetesi çalışanı Zozan Eser ve Evrensel gazetesi muhabiri Sadiye Eser’i gözaltına alırken evde yaptığı arama sırasında bilgisayar, CD, kitap flash bellek, cep telefonu vb şeylere de el koydu.

Gözaltındaki kişi sayısı henüz bilinmezken, gözaltına alınanların İstanbul Emniyet Müdürlüğü TEM Şube’ye götürüldüğü  kaydedildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu