Güncel

(Son Dakika) Marmara’da faşist saldırı

İstanbul: Sabah saatlerinde bir kadın öğrenci 15-20 kişilik faşist bir grup tarafından saldırıya uğradı. Genç kadın hastaneye kaldırılırken; faşist grubun çevik kuvvet ve ÖGB eşliğinde okul etrafında devrimci, demokrat, yurtsever öğrencileri taciz etmeye ve yaralamaya devam ettiği ve öğrencilerin saat 18.00’de okuldan toplu çıkış yapacakları öğrenildi.

Geçtiğimiz günlerde Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü’nde bulunan devrimci, demokrat ve yurtsever öğrencilerin toplu olarak bindiği otobüse saldıran faşist bir grup, burada bir öğrenciyi yaralamıştı. Öğrencilerin bir süredir baskılar nedeniyle yemekhaneye inemedikleri, sınavlara girişlerinin engellendiği okurlarımızdan gelen haberler arasında…

 

Genç kadına cinsiyetçi saldırı

O günden beri gerginliğin devam ettiği Göztepe Kampüsü’nde bu sabah saatlerinde bir kadın öğrenciye okul çıkışında saldıran faşist bir grup, genç kadının özellikle karın ve sırt bölgelerinden yaraladı.

Genç kadının hastaneye kaldırıldığı öğrenilirken, okulda devrimci, demokrat ve yurtsever öğrencilerin bekleyişi sürüyor.

Okul çıkışında sivil faşist gruba okuldan ve okul dışından grupların katıldığı ve bu grupların sivil polis tarafından yönlendirildiğini belirtilirken, okul içerisine de 200’ün üzerinde çevik kuvvetin girdiği ve ÖGB sayısının 2-3 katına çıkarıldığı bilgisi verildi.

 

Yaralılar var!

Okul çıkışında bekleyen grubun zaman zaman kampüs içerisine girerek öğrencileri taciz ettiği ve çevik kuvvetin devrimci, demokrat ve yurtsever öğrenciler üzerinde baskı oluşturduğu belirtiliyor.

Aynı saldırıların geçerli olduğu Haydarpaşa Kampüsü’nde de tacizlerin zaman zaman çatışmaya dönüştüğü, yaralı öğrencilerin olduğu ve kampüslere ambulansların girdiği belirtiliyor.

 

18.00’de eylem gerçekleştirilecek

Burada biraraya gelmeye çalışan öğrenciler akşamm saat 18.00’de Göztepe Kampüsü’nden toplu çıkış yapacaklar. Toplu çıkışın ardından öğrencilerin bir açıklama gerçekleştireceği belirtildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu