Güncel

Soğanlı ve Bağcılarda kitlesel şölen çalışması (yenilendi video haber)

“Umudu tohumca büyütüyoruz” şöleni yaklaşırken biz de Soğanlı ve Bağcılar Partizan olarak kitlesel ve yoğun bir şölen çalışması yaptık.

Soğanlıda yoğun bir afişlemenin yanı sıra broşür dağıtımı yaptık.

Afiş yapımı sırasında bir yandan afişlerimizi yaparken bir yandan da broşür dağıtımı yaptık. Tek tek evlere, park halinde olan araçların camlarına koyduğumuz broşürlerimizi sokaktan geçen insanlara pazarda halka ve Pazar esnafına dağıttık.

Dağıtım ve afişleme sırasında Pazar esnafı ve Soğanlı halkı şölenimize yoğun ilgi gösterdi. Çalışmamızı zafer işaretleriyle selamlayan analar, binadan sepet uzatıp kat kat dağıtan kadınlar, gelmek istediğini söyleyen onlarca Pazar esnafı mahalle halkı, broşürümüzü dağıtmak isteyen gençler ve Tohum Kültür Merkezi’ni tanıyan, bilen onlarca insan TKM’nin çalışmasından memnun olduklarını söylediler. Öğle saatlerinde soğanlıda başlayan çalışmamız akşam saatlerine kadar sürdü.

Bağcılarda bir ses, umudu tohumca büyütücez

Akşam saatlerinde başlayan çalışmamız saat 20.30’a kadar sürdü. Esnaf ve aile ziyaretleri yaptığımız Bağcılar’ın birçok mahallesinde sesli ajitasyonlarla broşür dağıtımı yaptık, bağcılar halkını etkinliğimize çağırdık.

Yeni mahalle ve birçok mahallede merkezi yerlerde yaptığımız dağıtımın yanı sıra sokak aralarında da sesli ajitasyonlarla bağcılar halkını umudu büyütmeye çağırdık. Kürt halkının yoğun olarak yaşadığı mahallemizde Özgür Gelecek Gazetesi okurları ile birlikte yaptığımız çalışmada mahallemizin gençleri broşürlerimizi bizden alarak dağıtımımıza yardım etti.

Soğanlı ve Bağcılarda çalışmalarımız yoğunlaşarak devam edecek.

HALKIN UMUDUNU-UMUDUMUZU BÜYÜTECEĞİZ

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu