Güncel

Selma Topçuoğlu Sonsuzluğa Uğurlandı

İzmir: Uzun süredir kanser ile mücadele eden Alınteri Gazetesi İzmir eski muhabiri Selma Topçuoğlu 6 Aralık günü saat 00.30 sularında hayata gözlerini yumdu.

19 Aralık sürecinde Alınteri Gazetesi Muhabirliğini yürüten ve yine aynı süreçte İzmir Cezaevleri İnsiyatifi çalışmalarında da bulunan Selma Topçuoğlu; Muhabirlik yaptığı süreçte Meme kanseri Hastalığına yakalanmış, buna rağmen uzunca bir süre aktif siyasi yaşamına devam etmişti. Selma Topçuoğlu, Hastalığının ilerlemesi sonucu aktif mücadeleden ayrılmak zorunda kalmış olsa da; yüreğiyle, azmi ve direnciyle her daim devrimci mücadele içinde oldu.

6 Aralık saat 13.00’da Buca Cemevi’nden kaldırılan cenazede Topçuoğlu’nun ailesi, yoldaşları, dostları ve siper yoldaşları da yalnız bırakmadı. Buca Kaynaklar Mezarlığında ailesinin isteği üzerine gerçekleşen dinsel törenin ardından yoldaşları ve mücadele arkadaşları da bir anma gerçekleştirdiler.

Törende yapılan saygı duruşunun ardından; “yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek” ve “güneşi içenlerin türküsü” şiirleri okundu.

Ardından Selma Topçuoğlu’nun mücadele geçmişinin anlatıldığı bir metnin de okunduğu anmada “ Devrim Şehitleri ölümsüzdür, Selma Yoldaş Ölümsüzdür, Yaşasın Devrimci Dayanışma” vb. sloganların yanı sıra “ Selma yoldaş yaşıyor, TİKB savaşıyor, Yaşasın Türkiye İhtilalci Komünistler Birliği”  sloganları da atıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu