Güncel

Sarıgazi’de Roboski eylemi

28 Aralık 2011 yılında Roboski’de yaşanan katliamın üzerinden tam bir yıl geçti.

Bizler Sarıgazi HDK bileşenleri olarak Roboski’yi unutmadığımızı ve hesap soracağımızı bir kez daha haykırmak için 28 Aralık Cuma akşam saat 19.00’da Emek Mahallesi ve Vatan İlköğretim Okulu önünden eş zamanlı olarak iki koldan “Robiski’yi Unutma Unutturma, Yas Tutmuyoruz Hesap Soruyoruz” yazılı pankartlarla yürüyüşe geçti.

Kitle yürüyüş boyunca sık sık “Katil devlet hesap verecek”, “Roboski’yi unutma unutturma”, “Roboski halkı yalnız değildir” sloganları zılgıt ve alkışlarla Demokrasi Caddesinin başına kadar yürüdü. Yürüyüşte devletin katliamcı yüzünü teşhir eden ajitasyon yapılarak örgütlenme çağrısı yapıldı.

Emek Mahallesinden “Şehit namırın” sloganlarıyla gelen kitle ile buluşuldu. Önce, Roboski’de hayatını kaybeden 34 genç ve devrim şehitleri için bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. Ardından Sarıgazi BDP  İlçe Başkanı konuşma yaptı.

Oturma eylemine dönüşen basın açıklaması Roboski’de hayatını kaybeden gençler için yazılan mektupların okunmasıyla devam etti.

Mektuplar okunurken kitle sık sık “Katil devlet hesap verecek” sloganını haykırdı. Oturma eyleminden sonra basın açıklaması sona erdi. Eyleme BDSP, DHF, Mücadele Birliği destek verdi.(Sarıgazi Partizan)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu