GüncelManşet

(Video) Sarıgazi’de binlerce kişi sokaklara döküldü

İstanbul: Sarıgazi’de Gezi Parkı’na destek eylemlerine ard arda 3 gün saldırarak mahallede devlet terörü estiren kolluk güçleri mahalle halkının direnişi karşısında geri adım atmak zorunda kaldı.

Kaymakam ve ilçe Emniyet Müdürünün kitle temsilcileriyle görüşme talep etmesi ve kitle adına görüşen temsilcilerin, gözaltına alınanların serbest bırakılması ve mahalleden polisin çekilmesi ve polis terörünün son bulması yönlü taleplerinin karşılanması üzerine Sarıgazi’de yürüyüş sırasında bir olay yaşanmadı.

4 Haziran akşamı Sarıgazi Vatan ilköğretim okulu önünde toplanan Partizan’ında aralarında bulunduğu binlerce kişilik kitle, “Her yer Taksim her yer direniş”, “Faşizme karşı omuz omuza”, “Sarıgazi faşizme mezar olacak” sloganlarıyla Demokrasi Caddesi boyunca yürüdü. Demokrasi Caddesi üzerinde yapılan oturma eylemi sırasında yapılan konuşmalarda, Kaymakamla polisin direnişleri karşısında geri adım atmak zorunda kaldıkları vurgulanarak, “Örgütlü bir halkı hiçbir kuvvet yenemez” denildi. Daha sonra kitle yürüyüşe devam ederek Festival alanına geldi. Festival alanına gelindiğinde ilk önce Gezi Parkı eylemlerinde yaşamlarını yitirenler için saygı duruşunda bulunuldu. Ardından alanda ateşler yakılarak davul-zurna eşliğinde halaylar çekildi, marşlar okundu. Bir süre burada devam eden programın ardından kitle mahalle içerisinde marşlar ve sloganlarla yürüyüş yaptı. Yürüyüş sırasında bir çok mahallelide tencere tavalarıyla eyleme katıldı.

Eylem tekrar Vatan ilköğretim okuluna yüründükten sonra son buldu.

[widgetkit id=150]

{youtube} http://www.youtube.com/watch?v=74vp9dt5ODw&feature=youtu.be{/youtube}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu