Güncel

Reyhanlı’da Gerginlik!

Antakya: 15 Mart 2011 tarihinden itibaren yanı başımızda devam eden, son zamanlarda yaşananlar da göstermektedir ki savaşın boyutu değişmekte. Savaş süresince sayıları bilinmeyen kişi bölgedeki şehirlere sınır kapılarından, tel örgüler altından geçerek gelip yerleşmişlerdir.

Birçok Suriyeli işyeri açmakta, burada kendilerine yaşam alanı oluşturmaya çalışmaktalar. Yerel kaynaklardan aldığımız bilgilere göre hafta sonu Reyhanlı halkından bazı kişilerin Suriyelilerin işlettiği bir lokantaya gidip yemek yedikten sonra hesabı ödemedikleri, bunun üzerine gerginlik çıktığı ifade edildi.

 

Gerginlik tırmandırılıyor

Bu durumu protesto etmek isteyen bir grup Suriyeli TC bayrağını Reyhanlı Belediyesi önünde yaktılar, bunun üzerine Reyhanlı halkının belediye önüne toplanmasıyla kavga büyüdü.

Yoldan geçen Suriye plakalı araçlar durdurularak içerisindekiler de dövülmüştür. 7 kişinin gözaltına alındığı kavganın akşam saatlerine kadar sürdüğü, çevre ilçelerden çevik kuvvetin geldiği ve müdahale noktasında seyirci kaldığı da aktarılanlar arasında.

Olaylardan sonra yapılan “güvenlik” toplantısında, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi’nin “Suriyeliler ilçemizde misafir olarak bulunuyorlar. Ülkemize sığınan Suriyeliler Esat yönetimi gidinceye kadar misafir olarak kalacaktır. Halkımız onlara gereken şefkati göstersin. Ayrıca aile büyükleri olarak, herkes çocuklarına yanlıştan uzak durmaları konusunda gerekli hassasiyeti göstersin” açıklamasını yapmıştır.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu