Güncel

RedHack’ten YÖK’e darbe

Redhack Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK)’nun sayfasına bir saldırı daha gerçekleştirdi. ODTÜ’yü kınamasının ardından YÖK’ün bir sayfasını hackleyen Redhack bu seferde YÖK’ün Elektronik Paylaşım Sistemi olan bir web sayfasına siber saldırı gerçekleştirdi.

RedHack yaptığı açıklama ile eylemi, öldürülmesinin 17. yıldönümünde Gazeteci Metin Göktepe ve dün maden kazasında hayatını kaybeden 8 işçiye atfetti.

Gerçekleştirilen siber saldırıda YÖK’ün ebys.yok.gov.tr adresli sayfasını hackleyen RedHack birçoğunun üzerinde gizli ibaresi bulunan, YÖK’e yapılan ihbarlardan YÖK ile üniversitelerin yaptıkları yolsuzluklara kadar birçok dosyanın bulunduğu 60 binin üzerinde belgeyi ele geçirdiğini ve bu ele geçirilen belgelerin yayınlanacağını da duyurdu. Saldırının ardından hacklenen sayfaya hala erişilemezken RedHack YÖK’ün fişi çektiğini duyurdu.

Açıklamadan kısa süre sonra Twitter üzerinden yayınlanmaya başlanan belgeler de birçok üniversitedeki yolsuzluk gözler önüne serildi. RedHack eylemi kısa sürede Twitter’ın en çok konuşulan haberi haline geldi. Ayrıca RedHack Twitter üzerinden yaptığı açıklamada ilerleyen saatlerde KPSS’deki yolsuzluk belgelerini de açıklıyacağını duyurdu. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu