Güncel

“Baskılar Bizi Yıldıramaz”

İzmir: 18 Ocak günü sabah saatlerinde, 7 ilde eş zamanlı bir biçimde gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltına alınan 100’e yakın insan için, İzmir’de basın açıklaması gerçekleşti. Saat 17.30’da Sümerbank önünde gerçekleşen basın açıklaması ile, gözaltına alınanlar için sürecin takipçisi olma çağrısı yapıldı.

Okunan basın metninde;  avukatlarin, sendikacıların evleri, iş yerleri basılarak hukuksuz bir şekilde arama yapıldığı, özellikle politik içerikli davaların avukatlarının gözaltına alınarak hukukun darbelendiği belirtilen basın açıklamasında; “deokratikleşiyoruz masalları ile hepimizi uykuya yatırdığını zanneden siyasal iktidarın bu tutumunun ardında büyük bir korkunun yattığı açıktır. Devlet kendi yurttaşlarından yani bizlerden korkmaktadır. Çünkü onların da çok iyi bildiği üzere bu ülkede halkların sabrının sınırı, her geçen gün daha da incelmektedir. Otoriterleşme politikalarının dozu arttıkça inceldiği yerden kopacağı da aşikardır.” ifadelerine yer verilen basın açıklamasında, “baskılar bizi yıldıramaz,faşizme karşı omuz omuza” vb. sloganlar da atıldı.

         KESK İzmir Şubeler Platformu, İHD İzmir Şubesi, ÇHD İzmir Şubesi tarafından gerçekleştirilen basın çıklamasına çeşitli muhalif güçler destekleyerek katıldı.a

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu