Güncel

PŞTA’nın aile ziyaretleri devam ediyor

Gülsuyu ve Gülensu Mahallesi’nde 05 Ocak günü Partizan Şehit ve Tutsak Aileleri olarak, her yıl ocak ayında parti ve devrim şehitleri haftası nedeniyle gerçekleştirmiş olduğumuz aile ziyaretlerini gerçekleştirdik. Gülensu Mahallesi’nde şehit ve tutsak aileleri gezerken ilk durağımız 12 Kasım 2012 de Antakya’nın Amanos Dağları’nda şehit düşen HPG gerillası Baran Gülümser’in ailesiydi. Gülümser ailesi bizleri acılarının daha taze olmasına rağmen, çok iyi karşıladı. Bizlerde PŞTA’yı aileye tanıtarak, anne ye şehit Baran şahsında bir kızıl karanfil vererek ziyaretimizi sonlandırdık.

21 Nisan 1999’da Tokat kırsalında Proletarya Partisi saflarında şehit düşen, Erol Özel yoldaşın ailesini de ziyaret ettik. Şehit yoldaşın annesi ve babası ile Erol yoldaşı anarken aileye karanfil vererek evden ayrıldık.

19 Mayıs 1991 yılında kaldıkları evde İsmail Oral yoldaş ile birlikte şehit düşen, Hatice Dilek yoldaşın ailesini de ziyaret etik. Aile ile yakın sohbetlerimiz oldu. Ayrıca Gülsuyu ve Gülensu Mahallesi’nde bulunan tutsak partizanların ailelerini de ziyaret tutsak yoldaşlar üzerine sohbet ettik. Ailelerimize, üzerinde PŞTA yazılı çay bardaklarımızı hediye ettik. Çalışmamızda genel olarak 27 Ocak pazar günü Sarıgazi’de gerçekleşecek Parti ve Devrim şehitleri anmasına çağırarak ziyaretlerimizi sonlandırdık. (PŞTA GÜLSUYU)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu