GüncelManşet

PŞTA: “Şehit ailelerine yönelik faşist saldırıları lanetliyoruz”

H. Merkezi: Bugün Partizan Şehit ve Tutsak Aileleri, Berkin Elvan’a adalet talebiyle gittikleri Çağlayan Adliyesi’nde katledilen DHKP-C militanlarından Şafak Yayla’nın ailesine yönelik yapılan saldırılara ilişkin bir açıklama yaptı.

Açıklamanın tam metnini haber değeri taşıdığı için sizlerle paylaşıyoruz:

31 Mart günü Çağlayan Adliyesi’nde Berkin Elvan soruşturmasını yürüten savcı Mehmet Selim Kiraz’ın cezalandırılması eyleminde ölümsüzleşen Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol’un cenazeleri devletin tüm baskı, gözaltı ve sivil faşist saldırılarına rağmen memleketlerinde defnedildi.

R. Tayip Erdoğan”ın Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan’ı miting meydanlarında yuhalatarak hedef göstermesi hafızalarımızdayken Çağlayan Adliyesi’nde katledilen Şafak Yayla’nın cenazesi götürüldüğü memleketinde sivil faşistlerin saldırısına uğradı. Şafak Yayla’nın cenazesi küfür ve hakaretler eşliğinde taşlanırken fiili saldırılarla ailesi baskı altına alınmaya, yıldırılmaya çalışıldı. Berkin Elvan’ı ve onun için adalet talep edenleri terörist ilan edenler bir yandan da devrimcilerin cenazelerine ve ailelerine saldırarak bu onurlu direnişi itibarsızlaştırmak, karalamak istemektedirler. Eşitlik, özgürlük ve gerçek adalet için mücadeleyi ve direnişi yükseltenlerin yanında yer alarak şehit ailelerine yönelik faşist saldırıları lanetliyoruz.

Direnişlerini mücadelemizde yaşatacağımızı söyleyerek şehit ailelerimizin acısını paylaşıyor başsağlığı diliyoruz.

Partizan Şehit Ve Tutsak Aileleri

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu