Manşet

Partizan: 30 Ekim’de Eyleme!

H.Merkezi: Partizan, 12 Eylül’de anadilde eğitim ve savunma ile PKK lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle devam eden açlık grevleri için DTK ve BDP’nin “topyekûn direniş ve hayatı durdurma” çağrısını sahiplendiğini duyurdu.

Yurtsever tutsakların üç talep ekseninde açlık greviyle sürdürdüğü direnişe devletin, içerde ve dışarıda saldırdığına dikkat çeken Partizan, irade savaşının kıyasıya sürdüğünü kaydetti.

Mardin’in Mazıdağı İlçesi’nde polisin saldırısı sonucu yaralanan BDP yöneticisi Emanet Eneş’in durumuna dikkat çekilen açıklamada; Kürt ulusunun, yurtsever tutsakların taleplerini sahiplenerek alanlara doldurması karşısında devletin şiddet, baskı ve teröre başvurduğu belirtildi. Buna rağmen Kürt halkının alanlara çıkmaktan geri durmadığı, direnişi büyüttüğü kaydedildi.

Kürt ulusunun bu demokratik ve meşru talepleri gaz bombaları, azgın bir polis terörü ya da yandaş medya aracılığıyla görmezden gelinerek yok edilemez. Kürt halkının meşru mücadelesi dikkate alınmak zorundadır” denilen açıklamada “topyekün direniş ve hayatı durdurma” çağrısının sahiplenildiği ifade edildi.

Partizan, 30 Ekim günü yurtsever güçlerin, insan hakları örgütlerinin, ilerici güçlerin; merkezi ve yerel düzeyde, alanlarda, bölgelerde gerçekleştireceği tüm eylem ve etkinliklere duyarlılık gösterilmesi çağrısında bulundu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu