Güncel

Nurtepe’de açlık grevi eylemine saldırı

İstanbul: Açlık grevinin 63. gününde zindan direnişçileriyle dayanışmak amacıyla Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Nurtepe Meclisi tarafından açlık grevi eylemi başlatıldı. BDP’den iki, SODAP ve TÖP’ten de birer kişinin katıldığı eyleme polis saldırdı.

13 Kasım Çarşamba günü akşam saatlerinde Nurtepe’de Meydanlık alanda yaktıkları ateşin etrafında eylemlerini başlatan devrimciler halkın desteğiyle karşılaştı. Polisin engelleme çabalarına, dayanışma eylemi kararlılıkla sürdürülerek yanıt verildi.

Devrimcilerin kararlılığı karşısında gece yarısını bekleyen polisler, bu kez çevik kuvvet polisi eşliğinde saat 01.00’de direniş alanına baskın düzenledi. İki otobüs çevik kuvvet polisinin yanı sıra TOMA ve akrep araçları eşliğinde gerçekleşen baskında dayanışma açlık grevinde bulunan 4 devrimci gözaltına alındı.

Saldırıda ayrıca masa ve sandalyelere de polisler tarafından el konuldu. Gözaltına alınan devrimcilerin Eyüp Asayiş Şube Müdürlüğü’nde tutulduğu ve avukatlarıyla görüştürülmediği öğrenildi.

Gözaltına alınan 4 kişinin isimleri şöyle: Sinan Özdemir, Nuh Solmaz, Ahmet Meşe ve Alper Eren.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu