Güncel

Militanlar 24 Nisan’ı Selamladı

*Elimize email yoluyla ulaşan açıklamayı güncelliğinden dolayı olduğu gibi yayımlıyoruz.

Şan olsun TKP/ML’nin 41. savaş ve mücadele yılına!

Kuruluşunun 41. yılını karşılayan partimiz yarım asıra dayanan savaşımı ve mücadelesiyle ilerlemeyi sürdürmektedir. İşçi ve emekçilerin, yoksul köylülüğün, halk gençliğinin ve kadınların kurtuluşu için örgütlenmeye ve savaşmaya devam etmektedir. Kürt ulusal mücadelesi özgülünde yetersizliklerini alt etmeye çalışan partimiz “çözüm” adına geliştirilen tasfiye saldırılarına karşı ulusal demokratik hakların kazanılması ve Kürt ulusunun özgürlüğü için mücadele çağrısını yükseltmektedir.

Faşist Kemalist Diktatörlük başta Kürt halkının mücadelesi olmak üzere partimizin ve devrimci hareketin tasfiyesini hedefleyerek baskı ve sömürüyle kuşattığı emekçi halkımız üzerinde daha korkunç bir zorbalık kurmayı arzulamaktadır.

Komprador patron ağa devletine bu sevinci yaşatmayacağımızı ilan etmek istiyoruz. Partimiz tüm örgütlü güçlüriyle sürdürdüğü savaşamı daha da boyutlandıracak, umut kırma saldırıları karşısında umut olmayı başaracaktır.

Partimizin kuruluşunun 41. yılı partimize bağlı militanların gerçekleştirdiği bir eylemle karşılandı.

Partimizin kuruluşu şahsında şehitlerimize atfen yapılan eylemin şiarı da “Şehitlerimiz yaşıyor TİKKO savaşıyor” olmuştur.

İsmail Hanoğlu yoldaşın ölümsüzleştiği tarih olan 20 Nisan günü akşam saatlerinde yapılan eylem Kartal-Erzincanlılar Mahallesi’nde gerçekleştirilmiş ve halkımız arasında yankısını bulmuştur.

7X2 metre boyutundaki devasa pankartı bölgenin merkezi bir noktasına kayıp vermeden asan militanlarımız aynı zamanda partimizin kuruluşunu selamlama amaçlı havaya üç el ateş açmışlardır.

Kuruluşumuzla birlikte hazırlandığımız 1 Mayıs ve önderimizin 40. ölümsüzlük yılı anmaları mücadele azmimizi ve kararlılığımızı boyutlandıracağımız dönem olacaktır.

Parti militanları olarak tüm parti gücümüzü, partimize bağlı cefakar ve emektar kitlemizi, coşkulu ve kitlesel bir şekilde partimizin saflarında 1 Mayıs’ta halaya durmaya çağırıyoruz!

Kurucu Önderimiz Kaypakkaya’yı ona layık ve görkemli şekilde anmaya çağırıyoruz!

Şan ve şeref olsun Partimiz TKP/ML’nin 41. savaş yılına!

40. Ölümsüzlük yılında Kaypakkaya yoldaş yaşıyor savaşıyor!

İsmail Hanoğlu Yoldaş ölümsüzdür!

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu