Emek

Metrobüs yolu çöktü

H. Merkezi: Avcılar’daki metrobüs manevra yolu, söküm işlemleri sırasında çöktü. Söküm yapan işçilerden Yakup Kavak yaşamını yitirdi, 2 işçi hastaneye kaldırıldı.

Çökme nedeniyle son iki durak arasındaki seferler aksadı. Çökmenin ardından ayakta kalan ancak tehlike oluşturan bölüm de vinç yardımıyla yerinden söküldü.

Olay nedeniyle D 100 karayolunda hem Beylikdüzü hem de Topkapı istikametinde araç trafiği felç duruma geldi. Bir süre çalışmayan metrobüsler daha sonra Avcılar yan yoldan yolcu almaya başladı.

D 100 karayolunun Topkapı istikametinde bir şerit metrobüslerin kullanması için araç trafiğine kapatıldı. Böylece son durağa kadar gelen metrobüsler, buradan dönüş yapmaya başladı. Ancak metrobüsler Şükrübey durağından itibaren yolcu alıyor.

 

Topbaş: “Zaman zaman bu tür kazalar olur!”

Yaşanan iş cinayetinin ardından olay yerine bir metrobüsle gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, iş cinayetleri karşısında “devlet geleneğini” bozmadı ve “Büyükşehirde yapılan birçok işler içerisinde zaman zaman bu tür kazalar oluşuyor” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin işçilere değer vermediğini itiraf eden ve konuşması boyunca işçileri “dikkatsizlikle” suçlayan Topbaş; koşulların düzeltilmesi gerektiğine ve nasıl düzelteceklerine dair tek kelime etmezken “Bunlar şehrin trafiğini rahatlatmak adına aldığımız önlemler. Bunları yapmak mecburiyetindeyiz” diyerek, güvencesiz koşullarda işçi çalıştırmaya devam edeceklerinin mesajını verdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu