GüncelManşet

Mersin YDG’den pankart

Mersin: 31 Mart günü Çağlayan Adliyesinde Berkin Elvan’a adalet talebiyle davanın savcısı Mehmet Selim Kiraz’ı rehin alan ve devlet tarafından katledilen iki devrimci Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol’un cüretini ve direnişini YDG’liler pankart asarak selamladı.

Üzerinde “Mahirlerin cüretini kuşananlara bin selam #bizdesiziseviyoruz” yazan Yeni Demokrat Gençlik imzalı pankart Mersin’in en işlek caddelerinden biri olan Pozcu’daki bir üst geçide asıldı. Eylem saat 16.00’da gerçekleştirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Mersin YDG, şunları söyledi:

“Gezi ile birlikte meydanları, sokakları ve barikatları çözüm olarak gören milyonların öfkesinin bir kez daha dile gelmesidir Çağlayan Adliyesi’nde gerçekleşen eylem. Gezi eylemleri boyunca yedi tane genç şehit düşmüştür. Bu gençlerin katilleri hesap vermezken bir de devlet eli ile korunmaktadırlar. Yapılan bu eylem Berkin Elvan’ın ve Gezi şehitlerinin hesabının sorulacağının bir göstergesidir. Bu uğurda şehit düşen Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol ise gezi eylemlerinin bir devamcısıdır. Berkin Elvan ve tüm Gezi şehitlerinin hesabını halk soracaktır. Katiller ve devlet halka hesap verecektir.

Gezi Şehitleri ölümsüzdür”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu