Güncel

Merhaba

Acı ve öfkeli dolu Mayıs ayı sürerken biz de yoğun gündemleri sayfalarımıza taşıyarak yeni bir sayımızla yine karşınızdayız. 1 Mayıs’ta İstanbul’da Taksim’i emekçilere kapatan AKP hükümeti, alana çıkmak isteyenlere yönelik yoğun gaz ve tazyikli su terörüne 6 Mayıs’ta, bu kez 3 Fidan’ı anmak isteyenlere yönelik saldırıları ile devam etti.

Yalnızca Taksim’de değil, Antakya’da da 6 Mayıs anmalarına saldıran devlet bu iki bölgede adeta OHAL ilan etmiş durumda. Beşiktaş’ta Çarşı grubuna, akli dengesi yerinde olmadığı iddia edilen bir kişiyi akıl hastanesine götürmek için evine gaz bombaları ile saldıran kolluk kuvvetleri gerçekliği, durumun geldiği boyutu ortaya koymaktadır. Adeta gaz atmadan yaşayamayan, tazyikli suyun “serinliği” ile yaşam bulan kolluk kuvvetleri sokağa çıkan herkese saldırmaya devam etmektedir.

Tam bu tartışmalar yaşanırken, 11 Mayıs günü Antakya-Reyhanlı’da art arda patlayan 2 bomba ile yüzlerce insan yaşamını yitirdi. Kan pazarına dönen Reyhanlı’ya yönelik devletin ilk refleksif adımları yine ilerici kesimleri hedef göstermek ve olayların açığa çıkmasını engellemek için her türlü habere yayın yasağı getirmek oldu. Ancak tüm bunlar, emperyalist efendilerinin Suriye’ye yönelik politikaları ekseninde ilerleyen TC devletinin sözcüsü AKP hükümeti ve beslemelerinin tüm bu yaşananların esas sorumlusu olduğu gerçeğini ne Reyhanlı halkı ne de kalemi gerçeklerden yana olan bizler açısından gizlemeye yetti.

Gazetemiz sayfalarında hem bu konu ile ilgili hem de komünist önder İbrahim Kaypakkaya’nın katledilişinin 40. yılı nedeniyle başlatılan kamppanyanın final eylemlerine ilişkin haber ve değerlendirmeleri bulacaksınız. Serkeftin!

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu