Manşet

İl İl Direnişler Sürüyor(14 Haziran)

İstanbul/ Gezi Parkı

21.31: Gezi Parkı’nda Ethem Sarısülük için anma düzenleniyor. Anma için  ir araya gelen binlerce kişi, bugün kalbi duran Ethem Sarısülük’ü andı. Kitle şu anda   “Ethem’in kalbi bu meydanda atıyor” diye slogan atıyor.

13 HAZİRAN

 İstanbul

23.17 Gazi Mahallesinde onbinlerce kişi Şair Abay Lisesi önüne geldi. Burada Gazi Dayanışma Platformu adına Korkmaz Aslan, direnişin 17. gününü selamlayıp, 17 gündür AKP faşizmine karşı sokaklarda olan Gazi halkını yarın 21.00′da yine sokağa çıkmaya davet etti.

22.59 İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu: “Bu gece yüz yüze görüşmek isteyenlerle 24.00′ten itibaren Dolma Bahçe Saat Kule Kafe’de gruplar halinde, gerekiyorsa sabaha kadar görüşeceğiz”

22.51 Gazi’de kitle 20 bine varmak üzere yol iki taraflı trafiğe kapatıldı.

22.47 Sarıyer Tarabyaüstü halkı tencere tava ile sokağa çıktı

22.46 İkitelli Atakent’te yürüyüşün ardından sahne kuruldu, yerel sanatçılar konser veriyo

22.31 Kadıköy’deki yürüyüş Bahariye’den Moda’ya ulaştı. Moda’nın sokaklarındaki yürüyüş Çarşı’ya ilerliyor. Halkın yürüyüşe katılımı artıyor

22.21 Taksim Meydanından son durum: Taksim Meydanı çok kalabalık, anneler Tomaları çağırıyor. Anıtta piyano çalınıyor. Sanatçılar ise basın açıklaması yapıyor. Gençler ise Taksim direnişinde hayatını kaybedenler için mum yakıyor.

22.20 Gazi’de binlerce kişi Son durağa doğru yürüyüşe geçti

22.12 Gazi halkı binlerce kişiyle haykırıyor “Her yer Taksim, her yer direniş”

21.58 Gazi’de halk kürsü önünde toplanmaya başladı. Birazdan Son Durak tarafına yürüyüş başlayacak.

21.56 Taksim Atatürk Anıtı önünde piyano çalınıyor. Yüzlerce insan piyano resitali dinliyor.

21.41 Esenyurt’ta gezi parkı yürüyüşü yüzlerce kişi ile başladı

21.34 Cennet Mahallesi’nde yüzlerce kişi yürüyüşe başladı

21.26 Anneler”Abdullah Cömert çocuğumuzdur” sloganıyla el ele parka girdi.

21.19 Sarıyer Dağevleri halkı tencere ve tavalarla yürüyüşe başladı

21.14 Gaziosmanpaşa’da Pazar içinde yürüyüş başladı, “Tayyip istifa” sloganları yükseliyor

21.13 Anneler Gezi Parkında zincir oluşturdu. Biz buradayız diyorlar. Gezi Parkı ve Taksim alkışlarla anneleri selamlıyor.

21.12 Okmeydanı halkı Sağlık Ocağı önünde buluştu, yürüyüşe hazırlanıyor. Halk “Tayyip istifa” sloganları atıyor

19.52 Saat 21.00′da Okmeydanı Halkı Sağlık Ocağı önünde buluşup mahalle içinde yürüyüş yapacak. Yürüyüş sonunda Anadolu’da halk kürsüsü kurulacak

19.51 Bugün 21.00′de Gaziosmanpaşa halkı Pazariçi’nden GOP Meydanına yürüyüş yapacak

19.47 Kadıköy halkı bugün 21.00′de Boğa Heykeli’nin önünde buluşacak

19.13 Sinemacılar bugün saat 22.00′da Gezi Parkı merdivenlerinde basın açıklaması yapacaklarını duyurdular.

19.00 Taksim Dayanışması “Taksim bizim, İstanbul bizim” sloganlarıyla basın açıklamasına başladı.

1 1Eskişehir

Eskişehir’de Espark önüne kurulan çadırlı direniş alanında eylemciler nöbetleşe duruyor. Çadır alanında atölyeler devam ediyor. “Sokak Üniversitesi” atölye çalışmasında “Toplumsal cinsiyet”, “demokrasi”, “direniş tarihi” gibi dersler oldu. Satranç turnuvası yapıldı. Direniş alanında kurulan “Serbest Kürsü’de” tartışmalar devam ediyor. Polis AKP il binasını koruyor, direniş alanına karışmıyor.

Çanakkale

Çanakkale’de her gün 19.00′da İskele Meydanı’nda yürüyüş yapılıyor. Çanakkale’nin tüm sokaklarının yüründüğü eylemler AKP il binası önünde bitiyor. Gezi Parkı’na yönelik son saldırının ardından eylemlere katılım arttı.

 Kırşehir

 Akşam saatlerinde Dingiloğlu’nda bir araya gelen yaklaşık 300 öğrenci, tencere ve tavalarla ses çıkartıp “Ethem Sarısülük ölümsüzdür” ve “Her yer Taksim, her yer direniş” sloganları atarak Vilayet Meydanı’ndaki AKP İl binasına yürümek istedi. “Her yer Taksim, her yer direniş” yazılı pankart açan öğrencilerin yürüyüşü polis tarafından engellendi.

 Bursa

Bursa’da çadır eylemi devam ediyor. Çadırlı direnişte kurulan atölyeler ve etkinliklere devam ediliyor.

Samsun

Samsun’da 12 Haziran günü çadır eylemi bitirildi. Ancak eylemler bitmedi. En az iki günde bir yürüyüş oluyor.

Kocaeli

Kocaeli’de sosyal medyada yaygınlaşan ve tüm kurumların da gelenekselleştirdiği bir buluşma saati var. Kocaeli her gün Cumhuriyet Parkı’nda saat 19.00′da buluşuyor. Her akşam Körfez Esentepe, Yarımca, Derince, Yenikent, Yahya Kaptan ‘da 21.00′da yürüyüşler oluyor.

İzmir

İzmir Gündoğdu’da çadırlar kuruldu. Çadırlı direniş 24 saat devam ediyor. Çadırlı alanda saat 18.00′dan sonra insanlar toplanmaya başlıyor. Ortak yemekhanenin yanı sıra yemek çadırları da var.

Mersin:

Mersin’de halk her akşam 18.30′da Barış Meydanı’nda toplanıyor. Ortak inisiyatifin çevresinde alınan kararlarla eylemler düzenleniyor. Bir çok kent meydanına kurulan çadırlı direniş, Mersin’de üç gün önce başladı. Her gün alanda bine yakın insan toplanıyor.

Niğde

Niğde’de her gün 18.00-19.00 arası toplanma ve 23.00′a kadar oturma eylemi yapılıyor. Niğde halkının eylemcilere desteği oldukça fazla. Her gün yapılan oturma eylemine halktan kumanya desteği geliyor.

Hopa

Hopa’da iki günde bir meşaleli yürüyüşler ve yol kapatma eylemleri yapılıyor. Hopa’nın iki mahallesinde de eylemler sürüyor. Polis hiçbir şekilde ortaya çıkmıyor. Hopa’da farklı olarak Hopa AKP yönetimi istifaya çağrılıyor. Son üç eylemdir, “Bu zulmün yanında olmayın” diyerek AKP ilçe yönetimine istifa çağrısı yapılıyor.

Adana

Adana’da 11 Haziran’a kadar polisle çatışma sürdü. 12 Haziran günü ise Atatürk Parkı’na çadırlar kuruldu. Adana halkı, 19.00′da toplanmaya başlıyor. Parkta kurulan çadırlı direnişte, ortak yemekhane, güvenlik, temizlik ekipleri var. Parkta kurulan çadırlara polis dokunmuyor. Polis AKP il binasını koruyor. 

 

Gaziantep

 

Antep’te Taksim’e destek yürüyüşü bu gün de devam etti. Üniversite önündeki halkın direnişte şehit düşen Abdullah Cömert’in adını verdiği meydanda toplanan yüzlerce kişi slogan, alkış ve zılgıtlarla 500 Evler semtinde yürüyüş yaptı.

 

Antalya

Antalya’da her akşam 19.00′da Cumhuriyet Meydanı’na çağrılar yapılıyor. Akşam saatlerinde yapılan etkinlikler sırasında sayı oldukça artıyor. Yerel sanatçılar sahne alıyor. Mahalleliler de akşam saatlerinde balkonlara, pencerelere çıkıyor. Tencere tavalarını çalıyor.

Antakya

Antakya’da Uğur Mumcu, Armutlu, Samandağ, Harbiye gibi yerlerde direnişin 4′üncü gününde sabaha kadar süren çatışmanın ardından polis hiçbir mahalleye giremiyor. Akşam belli bir saatten sonra karakollar, valilik gibi resmi kurumların ışıkları kapanıyor.

10gezi geceAnkara

22.50 Dikmen yürüyüşünün önü TOMA’lar ve akreplerle kesildi. Bekleyiş sürüyor.

22.36 Sağanak yağış ve fırtına nedeniyle Dikmen’de de yürüyüşe katılım geçmiş günlere göre az kaldı fakat 500 kişi sloganlarla Dikmen Caddesi’nde yürüdü.

22.23 Seyranbağları halkı, sağanak yağış nedeniyle mahalle arasında bir yürüyüş gerçekleştirdi. Keçiörenliler de yürüyüşlerini kısa tuttu ve sonlandırdı.

21.55 Batıkent’te sağanak yağışa karşın yaklaşık 200 kişi Kent Meydanı’ndan metro çıkışına yürüdü.

21.30 Keçiören’de halk, her akşam olduğu gibi Danişment’te buluştu. Sağanak yağışa karşın 200 kişi yürüyüşe başladı.

20.40 Güvenpark’taki kitap okuma eylemi, sağanak yağış nedeniyle sonlandı. Üniversiteliler, yarın bir kez daha Güvenpark’ta olacaklarını duyurdu.

19.10 Üniversitelilerin sosyal medyadan yaptığı çağrı ile saat 18.00′de Güvenpark’ta başlayan kitap okuma eylemi 150 kişiye yakın insanla başladı.

13.43 Ankaralı akademisyenler, Kuğulupark-Kennedy bölgesinde yaşanan polis saldırılarını ve AKP faşizmini protesto etmek için saat 19.00′da Küçükesat-Tunalı Hilmi Dörtyol’da buluşarak, Kuğulu parka yürü.

İstanbul: 04.00: Avukatların verdiği bilgiye göre bugün İstanbul’da 47 kişi gözaltına alındı. İçinde baret satan işportacılar da var. Bunlardan üçü Türkiye vatandaşı değildi ve ifade vermeden serbest bırakıldı. İçinde bir Erasmus öğrencisi var. 72 SDP’linin gözaltısı sürüyor.

Ankara: 02.32: Kennedy, Tunalı Hilmi, Bestekar Sokak ve Tunus Caddesi’nde elektrikler kesildi. Gözaltına alınanlar var.

İstanbul: 02.07: Gece yarısına doğru Gezi parkının arka taraflarını bariyerlerle kapatan polisin şu dakikalarda takviye ekip getirdiği öğrenildi. Polisler araçlarını çalışır vaziyette tutuyor. son 2 saattir sakin olan park, şu dakikalarda tekrardan olası bir müdahaleye karşı hazırlık yapmaya başladı.

Ankara:02.00:Kennedy, Tunalı Hilmi caddelerinde gaz bombaları, ses bombaları atılıyor. Polisler plastik mermi de kullanıyor. Polis sürekli kalabalığın üzerine onlarca gaz bombası yağdırdı. Kurulan barikatlar nedeniyle TOMA’lar fazla ilerleyemezken, çevik kuvvet polisleri dekitlenin peşinden gitti. Çatışmalar Bestekar Sokak ve Tunus Caddesi’ne de yayıldı. Tunalı Hilmi’nin yanı sıra Küçükesat ve Kennedy caddelerinde çatışmalar sürüyor. Çok sayıda yaralı var. Çevik kuvvet polisleri Bestekar Sokak’taki direnişçilere karşı bir kez daha saldırıya geçti.

İstanbul/Gazi: 01.00: 22.00’da başlayan eylemde binlerce kişi sokaktaydı. Geç saatlere kadar süren çatışma bitti.

Ankara: 00.32: Ankara’da Kennedyy Caddesinde bir araya gelen binlerce insana polis gaz bombalarıyla saldırmaya başladı. Kitle geri çekiliyor, çatışmalar başladı.

12 HAZİRAN

Adana:23.30: Adana’da yüzlerce kişi 19.00′da Direniş Parkı’nda bir araya geldi, parkta etkinlikler sürüyor.

İstanbul:23.15: İstanbul valisi Mutlu, Taksim’de bu gece bir müdahale olmayacağını söyledi. ancak kitle, Taksim’e destek için gitmeye devam ediyor. Hükümete ve devlet yöneticilerine güvenmemeyi artık öğrenen kitle, sabaha karşı bir müdahale olması ihtimalinin güçlü olduğunu düşünüyor. Dolayısıyla hazırlıklarını bu yönde yapıyor Gezi halkı.

İstanbul/İkitelli: 23.00: İkitelli Cemevi önünden yürüyüşe başlayan halk Atakent’te bekleyenlerle buluştu. Yürüyüş devam ediyor.

23.00: RedHack, Gezi Direnişi’nde polis tarafından kurşunla başından yaralanan Ethem Sarısülük’ün beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün internet sitesini çökertti.

İstanbul/Okmeydanı: 22.30: Yürüyüş sayısı 5 bini aştı. Halka Yolağzı’na doğru yürüyor

İstanbul/Gazi: 22.30: Binlerce kişi halk kürsüsünde buluştu. Polis saldırısı sonucu çatışma çıktı.

İstanbul/1 Mayıs: 22.30: 1 Mayıs Mahallesi’nde halk, Taksim direnişine destek için sokakta. Mahallenin her yerinden sokağa inen yüzlerce kişi, tencere-tavalarıyla Ümraniye’ye yürüyor.

İstanbul/Kartal: 22.00: 21.00′de başlayan yürüyenler Kartal Meydanı’nda buluştu

İstanbul/Sarıgazi: 22.00: Binlerce kişi Demokrasi Caddesi’nde yürüyüş yapıyor.

İstanbul/Esenyurt: 22.00: Gezi Parkı yürüyüşü sloganlarla başladı: “Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek”

Antalya:22.00: Saat 19.00′da da KESK, DİSK, TMMOB ve ÇHD’nin çağrısıyla bir araya gelen binden fazla kişi Halk Bankası’ndan Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. Cumhuriyet Meydanı’nda halk ozanları ve müzik grupları etkinlikleri sürdürüyor.

Çanakkale:22.00: Halk, Kordon’u trafiğe kapatarak yürüyüşe başladı. Kitle, Türkçe Olimpiyatlarının yapıldığı 18 Mart Stadyumu önünde “Tayyip istifa” sloganları atıyor. Polis, bini aşkın kitle ile stadyum arasında barikat kurmuş durumda. Ardından halk, Demircioğlu Caddesi’ni trafiği kapatarak AKP il binasına yürüdü.

İstanbul: 21.40: Eğitim-Sen İstanbul Şubeler Platformu sözcüsü ve Eğitim-Sen 3 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Tosun,Taksim Dayanışması adına bir basın açıklaması yaparak, yapılmış ve yapılacak tüm saldırılara rağmen hiçbir yere gitmeyeceklerini açıkladı.

İstanbul/Merter:21.40: Tozkoparan’da da tencere tava korosu iş başında!DSC01974

İstanbul:21.40: Gezi Parkı’nda toplanan insanlar bir ağızdan haykırıyor: “Bu daha başlangıç mücadeleye devam!” Gezi Parkı çağırıyor: “Faşizme karşı omuza omuza”

İstanbul:21.30: Avukatların İstanbul Çağlayan Adliyesi önünde Taksim’deki saldırıları kınamak için gerçekleştirdikleri protestoya yapılan saldırıyı kınamak için bir yürüyüş düzenlendi. Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) ve Özgürlükçü Hukukçular Derneği (ÖHD) tarafından düzenlenen eylemde Hiçbir zaman boyun eğmediklerini, bundan sonra da boyun eğmeyeceklerini ifade etti.  

İstanbul/Okmeydanı:21.30: Yürüyüş devam ediyor. Sayı giderek artıyor. Herkes camlarda.

İstanbul/Beylikdüzü:21.30: Beylikdüzü halkı belediye önünden yürüyüşe başladı.

İstanbul/Cennet:21.30: Mahallede de öfke büyük. Halk E-5′i kesiyor.

İstanbul/Kadıköy:21.30:  halkı Boğa’da yürüyüş yaptı.

İstanbul/Sarıyer:21.30: Ömürtepe ve Dağevleri’nde yüzlerce insan Gezi’ye yapan saldırılara karşı sokakta eyleme başladı.

İzmir:21.30: Aralarında ESP, BDP, SDP, Partizan, Kaldıraç, Mücadele Birliği’nin olduğu bini aşkın kişi; Gündoğdu Meydanı’ndan Basmane’ye, oradan da AKP binasına yürüyüşe geçti. AKP’ye varmadan polis engellemesiyle karşılaşan kitle, yürüyüşü gerçekleştirebilmek için polisle kararlı bir şekile yaptığı görüşme sonucu polisin barikatları açmasının ardından basın açıklamasını okuyarak eylemini sonlandırdı.

Ordu:20.20: AKP’ye ve polis şiddetine karşı “Her yer Taksim, her yer direniş”, ve “Tayyip istifa” diye haykırdı. Bir araya gelen 500 kişi Atatürk Parkı’na kadar yürüdü. Halk, eylemini yarın yine 19.00′da aynı yerde buluşmak üzere sona erdi.

Hopa:20.30: Halk, Üniversite Kavşağı’nda bir araya geldi. Yüzlerce Hopalı, Sundura Mahallesi’ne doğru yürüyor, korteje katılım giderek artıyor. 2 bini aşkın kişi yolu trafiğe kapatarak Hopa merkeze yürüdü.

Ankara:20.30Tuzluçayır Mahallesi’nde bir araya gelen halk, Ethem Sarısülük’ün beyin ölümünün gerçekleşmesinin ardından, dünden daha kalabalık olarak sokaktaydı. Ethem için sloganlar haykıran kitle, hemen her eylemde çaldıkları vuvuzelaları bugün çalmadı. eylemde İHD adına yapılan açıklamada, tüm halk yarın (13 Haziran), adliye önünde yapılacak olan eyleme çağrıldı.

İstanbul: 20.00: Binlerce insan Tayyip Erdoğan’ın Taksim Gezi Parkı’nı hedef gösteren açıklamalarına rağmen meydanda bir araya geldi.

Niğde:19.30: Halk, Kent Meydanı’nda oturma eylemi yapıyor. Kitle kendilerini izinleri olmaksızın görüntüleyen sivil polise müdahale etti. Polis, uzaklaştı.

Niğde:19.00: Bugün Kent Meydanı’nda buluştu.

Mersin:19.00:Bugünden itibaren her gün Barış Meydanı’nda atölye faaliyetleri yapılacak

Samsun:19.00: Öğretmenevi önünde buluşup Çiftlik Caddesi’ni trafiğe kapatarak Akbank önüne yürüdü.

Bolu:19.00: Bankalar Caddesi’nde Akbank önünde bir araya gelen halk, sinevizyon gösterimleri ve kitap okuma eylemleri de yapacak.

Ankara:19.00: 31 Mayıs günü Taksim Gezi Parkı’ndaki saldırıyı protesto etmek için Kızılay Meydanı’na girenlerden biri olan ve polis kurşunuyla ağır yaralanan Ethem Sarısülük’ün beyin ölümü bugün gerçekleşti. Azami süre olark 90 saat içerisinde kesin ölümün gerçekleşmesi bekleniyor.

Eskişehir:18.37: Yaklaşık bin kişi şu an polis saldırısı sonucu yoğun bakıma alınan Ali İsmail Korkmaz için doktorlar caddesi üzerinden Adalar’a yürüyor. Eskişehir halkı, duraklarından, evlerinin pencerelerinden alkışlarla yoğun destek veriyor.

     18.00: Halk, 2 Haziran tarihinde  Taksim Gezi Parkı eylemine destek için düzenlenen yürüyüş sonrası sivil faşistlerin saldırısı sonucu beyin kanaması geçiren 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz için Espark’tan Adalar Migros önüne yürüdü.

İstanbul:17.30: Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Yürütme Kurulu üyesi olan milletvekilleri, Gezi Parkı direnişçilerini ziyaret etti.

İstanbul/Gazi:13.38: Gazi Mahallesi’nde polis saldırısı başladı.

            

DSC 022211 HAZİRAN

İstanbul:Okmeydanı: Akşam saalerinde toplanan ve Taksim saldırılarını protesto etmek isteyen yaklaşık 2000 kişiye polis saldırdı. mahallede tencere ve tavalarla saldırıları protesto eden  binlerce kişi “Faşizme karşı omuz omuza”, “Hükümet istifa” şeklinde sloganlar atıyor. gaz bombalarıyla kitleye saldıran polis kahvelere gaz bombası yağdırıyor. Kitle ara sokaklara çekildi, eylem devam ediyor.

İstanbul/Gazi:23.25:Taksim direnişi diğer mahallerde de devam ediyor. Gazi mahallesinde onbinlerce kişi otobanı keserek yürüyüşe geçti.TEM yolunu kapatan gazi halkına polis saldırdı. “Gazi Dayanışması” imzalı “Her yer Taksim her yer direniş” yazılı pankart açan Gazi’deki 20 bini bulan halk dağılmayarak eylemlerini sürdürüyor.

İstanbul-Kadıköy: Halk kadıköy ve Bağdan Caddesi’nde toplanmaya başladı.

Bursa: “Hükümet istifa” diyen binlerce Bursalı yürüyor.

Niğde: “AKP mezara halk iktidara” sesleri Niğde Kent Meydanı’ndan yükseliyor. yüzlerce kişi  Niiğde’de bir araya gelerek Taksim direnişini selamlıyor.

Mersin:21.40: mersin halk “Hükümet sitifa” sloganlarıyla Sahil Yolunu trafiğe kapattı.

Ankara:02.20: Taksim direnişinin yayılmasıyla direnişe geçen Ankara da sokaklarda. Kızılay’da OHAL uygulayan polis toplanan birlerce kişiye saldırdı. Tunalı Hilmi ve Tunus caddelerine giren çevik kuvvet burada kitleyle çatışmalarını sürdürürken Kennedy Caddesi’ni gaza boğduğu öğrenildi.

Daha önce Kennedy Caddesinden geri çekilen polis ilerleyen saatlerden yeniden saldırdı. Kitle  ara sokaklara çekilerek polisle çatışmayı sürdürüyor.

Ankara: 21.45: Taksim saldırılarını protesto etmek isteyen binlerce kişiye polis saldırdı. Güvenpark’ta basın açıklamsı yapan kitleye saldıran polis Kızılay ve çevresini de kapatmış durumda. binlerce kişi sokak aralarına çekilerek polisle çatışmakta.

İzmir: Binlerce kişinin Gündoğdu Meydanına akın akın gelmesiyle bir kürsü kuruldu. burada yapılan konuşmalardan sonra gece nöbetine devam edildi.

İzmir: 23.05: İzmir’de Güzelyalı’daki Mithatpaşa Caddesi’nde toplanan yüzlerce kişi “Hükümet istifa” sloganları ve tencere tavalarla yolu trafiğe kapattı. Çiğli’de ise binlerce kişi tencere ve tavalarla AKP ve polis saldırılarını protesto ediyor.

Adana: Toplanan yüzlerce kişiye polis saldırdı, çatışmalar devam ediyor.

Amed: yüzler kişi Taksim’i direnişini selamladı. AZC Plaza önünde toplanan HDK bileşenleri “Polis terörüne boyun eğmeyeceğiz” şeklinde pankart açarak polis saldırısını protesto etti.

Bursa: 19.59: Setbaşı ve Şehreküstü’ne mahallelerden yürüyerek gelen kitle buradan Heykel’e doğru yürüyor.

Samsun: 19.58: Halk Direniş Parkı’ndan yürüyüşe geçti.

Adana: 19.57:Kitle, Atatürk Parkı’ndan yürüyüşe başladı. Halk, 5 Ocak Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti.

Eskişehir: 19.36: Eskişehir halkı Espark’tan Adalar Migros’a yürüdü.

Niğde: 19.33: Niğde’de kitle, Kent Meydanı’nda AKP hükümetinin polis terörünü “Direne direne kazanacağız” sloganıyla protesto ediyor.

Muğla: 19.29: Muğla’daki Sınırsızlık Meydanı’nda kitle bekleyişini sürdürüyor. Sivil polisler kitleyi taciz ediyor.

Antakya: 19.26: Antakya’da Saray Caddesi’nde toplanan kitle, Direniş Parkı’na yürüyüş başladı.

Denizli: 19.21: Denizli’de avukatlar, Çağlayan Adliyesi’ndeki polis saldırısını saat 20.00′da baro önünden Çınarlı Meydan’a yürüyecek.

İzmir: 19.13: İzmir’de Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan kitle yürüyüşe başladı.

Antakya: 19.10: Saray caddesinde eylem başladı.

Ordu: 18.54: Ordu halk saat 19:00′da Fidangör 19 Eylül İlkokulu önünde buluşacak.

 

DSC 002510 HAZİRAN

Ankara:02.38: Ankara’da çeşitli provakasyonlarla başlayan eylem polis saldırısı ile devam ediyor. polis saldırısı ile ara sokaklara çekilen kitleye burada da yoğun bir şekilde gaz bombası atılıyor. Kenedy ve Tunalı-Ertuğ Pasajında çok sayıda yaralı var

Ankara: 01.00: Keçiören’de yürüyen binlerce kişinin üzerine önce camlardan taş fırlatılmış, yaklaşık 10 dakika sonra da 06 AIB 56 plakalı bir araç hızla yürüyüş yapan halkın üzerine sürmüştür. Şans eseri yaralanan olmamıştır

Gazi Mahallesi:00.54: Gazi Mahallesi’nde mahalle gençlerinin misillemesi ile başlayan çatışmalar ara sokaklara yayılarak sona erdi. Kolluk güçleri akreplerle ara sokaklarda gezerek gözaltı yapmaya çalışıyor

Ankara: 00.49: Taksim direnişini selamlamak için ayağa kalkan Ankara halkı polis barikatlarına karşı çatışarak eylemlerini devam ettiriyor. Kızılay’a çıkan bütün yollarda yürüyüşler yasaklanırken polisin bölgede yarattığı abluka OHAL’leri hatırlatıyor. Muhabirimizin verdiği bilgiye göre an itibari ile Ankara Keçiören’de toplanan binlerce kişi uzun araç konvoyları eşliğinde 19 Mayıs Mahallesi’nden İncirliye yürüyor. Yol boyunca “Her er Taksim her yer direniş” Faşizme karşı omuz omuza” sloganları atılıyor. Kolluk güçlerinin bölgedeki hareketlilikleri de buna paralel artış gösteriyor. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

 Adana: 00.22: Adana’da son 10 gündür devam eden Gezi Parkı protesto gösterileri bir kez daha çatışmalara sahne oldu. Akşam 18.00 sularından itibaren Atatürk Parkı’nda bir araya gele kitle “Faşizme karşı omuz omuza” sloganlarını Akkapı Mahallesi’nde, Atatürk Parkı’na doğru yürüyüşe geçti. Barikatlarla yolu kesilen kitle oturma eylemi yaptığı sırada panzerlerin saldırısına uğradı. Taşlarla karşılık veren kitle ara sokaklara çekildi çatışmalar devam ediyor

 Gazi Mahallesi:22.58: Gazi Mahallesinde devam eden çatışmalar bugünde devam ediyor. Gazi Polis Karakolu’na yürüyen gençler karakola yönelik misillemede bulundu. Saldırı ile birlikte başlayan çatışmalar ara sokaklarda devam ediyor

 Ankara: 22.00: Taksim Gezi Parkı direnişine destek vermek için Ankara’da yapılan eylemler 11’inci gününe girerken, polis Güvenpark ve bakanlıkların bulunduğu bölgeyi abluka altına aldığı görülüyor.Bakanlıklar ve Güvenpark civarında zırhlı araçlar ve panzerler bekletiyor. Polis helikopterinin de Kızılay bölgesinde alçak uçuş yapması dikkat çekiyor.

İzmir/Didim: 21.00: Taksim Gezi Parkı’nda başlayıp tüm yurda yayılan direnişe Didim halkı da destek veryor. Her akşam 21.00 da” tencerem var tavam var” diyen halk adliye önünde :buluşarak Taksim ve Gezi parkı direnişine destek veriyor

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu