Güncel

Kurfalı halkı yalnız değildir!

İstanbul: HDK Sultangazi Meclisi Gazi Mahallesinde yaptığı bir yürüyüşle Kurfalı’da yaşayan Alevilerin evlerinin işaretlenmesini ve Kartal Cemevi’ne yönelik kundaklama girişimini protesto etti.

Saat 19:00da Eski karakol durağında toplanan kitle buradan Cemevi önüne yürüdü. “Dün Sürgü bugün Kurfalı çözüm faşizme karşı omuz omuza” yazılı ve Gazi Halkı imzalı ozalitin yanı sıra HDK imzalı pankartın açıldığı eylemde kitle sık sık “faşizme karşı omuz omuza Kurfalı halkı yalnız değildir” vb. sloganlar attı. Yol boyunca yapılan konuşmalarla ve sloganlarla gazi halkı hesap sormaya çağrılırken, mahalle halkı da alkışlarla destek verdi.

Cemevi önüne gelen kitle adına burada bir basın açıklaması yapıldı. Basın metnini okuyan Hewin Cümsen “ Maraş Sivas Malatya olaylarının acıları henüz tazeliğini korurken son günlerde benzer provokasyonla gündeme gelmekte hükümet savaş yanlısı ört bas etmek için ülke içinde kargaşa ve kaos yaratmaya halkları çatıştırmaya çalışmaktadır” diyerek kartalda yaşanan kundaklama girişiminin de bu provokasyonun bir parçası olduğunu belirtti.

Eylem; Alevi- Sünni inançtan tüm halkımız; emperyalizmin oyunlarına emperyalistlerin işbirlikçisi hükümet ve düzenine karşı birlik olmalıyız uyarısıyla bitirildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu