Gençlik

KOÜ’de İbrahim Kaypakkaya Anması

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsünde 16 Mayıs saat 12:00’da devrimci ve demokrat örgütler tarafından katledilişinin 40. yılında İbrahim Kaypakkaya anması gerçekleştirildi.

DGH, Ekim Gençliği, Genç-Sen, SGD, SYKP Gençliği ve YDG‘nin ortak örgütlediği İbrahim Kaypakkaya anmasında ilk olarak iletişim fakültesi önünde toplanıldı. İletişim fakültesinin önünden “İbrahim Kaypakkaya’yı Savunmak Onurdur!” dövizleriyle diğer fakültelerin önünden geçerek öğrenci halk gençliğine İbrahim Kaypakkaya’ya anmasına çağrı için slogan ve ajitasyon yapıldı.

Yürüyüş sırasında sık sık “Önderimiz İbrahim İbrahim Kaypakkaya“, “Kahrolsun Faşist Kemalist Diktatörlük”, “Bedel Ödedik Bedel Ödeteceğiz“, “İbo, Mahir, Deniz Sürüyor Sürecek Mücedelemiz” sloganları haykırıldı.

Daha sonra sosyal tesislerin önüne gelinerek burada ilk olarak saygı duruşu yapıldı. Saygı duruşunda “Diyarbakırda Bir Kaya...” şiiri okundu. Saygı duruşundan ardından YDG okuru basın açıklamasını okudu. Basın açıklamasının bitirilmesinden sonra sosyal tesisler önünde öğrenciler tarafından müzik dinletisi yapıldı. Müzik dinletisinde öğrenciler coşkuyla ezgilere eşlik etti.

Müzik dinletisinin sonlanmasıyla anma slogan atılarak bitirildi.

Kocaeli YDG

[widgetkit id=98]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu