Manşet

Köylülerin 2B isyanı büyüyor

Antalya’da köylülerin 2B isyanı sürüyor. Arazilerin satışı konusunda rayiç bedelleri yüksek bulan köylüler, 1 Mart günü Antalya-Kemer karayolunda eylem yaptı.

Konyaaltı Belediyesi eski hizmet binası önünde toplanan Doyran köyü sakinleri, 2B arazilerinin rayiç bedellerine tepki göstermek amacıyla Antalya-Kemer karayolunu trafiğe kapatmak istedi. Burada kolluk güçlerinin saldırısı ile karşı karşıya kalan köylüler direnişe geçerek karayolu üzerinde oturma eylemi gerçekleştirdi.

Oturma eyleminin ardından polis barikatına doğru yürüyüşe geçen köylüler ile polis arasında çatışma çıktı. Çatışmada bir birçok polis yaralandı.

Yaşanan çatışmanın ardından köylülerden Emine Özcan bir açıklama yaptı. Arazilerinin dağda bulunduğunu, ancak Konyaaltı ilçesinde olduğu için değerliymiş gibi gösterilerek hakkından daha fazla bedel istendiğini belirten Özcan, Hiçbir köylünün bu fiyatlarla arazileri alamayacağını söyledi. Özcan “Yıllardır buralarda yaşıyoruz. Arazilerimize biçtikleri değerler gerçek bedelleri değil. Bu fiyatları biz karşılayamayız. Bu nedenle tepki gösteriyoruz, eylem yapıyoruz. Sesimizi duymalarını istiyoruz, bu konuda bir an önce çözüme ulaştıracak düzenleme bekliyoruz” dedi.

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu