Emek

KESK 5 Haziran’da grevde

H. Merkezi: Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Ankara’da bulunan konfederasyon genel merkezinde basın açıklaması yaparak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda yapılması planlanan değişikliklere karşı mücadele programını açıkladı.

Genel merkezde gerçekleşen basın toplantısında basın açıklamasını KESK Genel Sekreteri İsmail Hakkı Tombul okudu. Tombul konuşmasında, mecliste bulunan torba yasayla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile yapılan görüşmelerde, uzlaşılan maddelerin yer almadığını belirtti. AKP’nin yasa ile kadrolaşmayı doruğa çıkaracağını söyleyen Tombul, “AKP’nin bu son torbasında işe göre personel değil yandaşa göre memur yetiştirme mevki yaratma vardı” dedi. “Mesleğin gerektirdiği hizmet yılı, fakülte-eğitim şartları kaldırılacak” şeklinde konuşan Tombul, böylece meslekle ilgisi olmayan kişilerin dahi rahatlıkla atanabileceğini söyledi.

Ya işimize, güvencemize göz koyanlara karşı geleceğimize sahip çıkmak için örgütlü mücadeleyi yükselteceğiz, ya da AKP’ye biat eden hükümet memurluğu ile güvencesiz, esnek, kuralsız çalışmanın gönüllü kulları olacağız” diyen Tombul, AKP’ye biat etmeyeceklerini söyleyerek 27-31 Mayıs tarihleri arasında referandum gerçekleştireceklerini, 5 Haziran Çarşamba günü ise grev yaparak AKP’yi güçlü bir şekilde uyaracaklarını söyledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu