Güncel

KESK 5 Haziran’da grevde!

H.Merkezi: KESK, ”İş ve ücret güvencemiz için 5 Haziran’da grevdeyiz!” diyerek kamu emekçilerini alanlara çıkma çağrısı yaptı.

Kamu Emekçileri sendikası Konfederasyonu (KESK), “hükümet memurluğu” olarak adlandırdığı torba yasanın TBMM’ye sevk edilmesi, kamu emekçilerine dayatılan güvencesiz çalışma koşullarına karşı grev kararı aldı.

AKP hükümetinin torba yasa ile kamu emekçilerine dayatılan koşullara karşı güçlü bir karşı koyuş için uyarı grevi yapacaklarını duyuran kamu emekçileri, “kamuda CEO istemiyoruz”, “performansa dayalı ücrete hayır”, “Hükümet memuru olmak istemiyoruz” diyerek 5 Haziran’da grevde olacaklarını belirtti. Yapılan açıklamada, “KESK olarak 5 Haziran’da hayata geçireceğimiz uyarı grevinin tek talebinin TBMM’ye sevk edilen torba yasa tarsısının geri çekilmesi olmadığını bir kez daha vurguluyoruz. Bu torbanın içine eklenme ihtimali hiç de uzak olmayan, iş ve ücret güvencemizi hedef alan tüm saldırılara karşı 5 Haziran Çarşamba günü hizmet üretmeyeceğiz. Tüm kamu emekçilerini iş ve ücret güvencesine sahip çıkmak, emek karşıtlarına güçlü bir cevap vermek için bir kez daha 5 Haziran grevine katılmaya çağırıyoruz” denildi. Kamu emekçileri iş güvencesinin adım adım yok edildiğini vurgulayarak, diğer sendika ve konfederasyonlara sessizliğe gömülmemeleri ve emekçiden yana tavrı göstermeleri gerektiğinin altı çizildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu