Dünya

Kenya’da 3 günlük yas!

H.Merkezi: Kenya’nın Naırobı kentinde El-Kaide’ye bağlı Eş Şebab örgütünün yaptığı katliamdan sonra 147 kişinin yaşamını yitirmesinin ardından ülkede 3 günlük yas ilan edildi.

Yaşamını yitirenlerin yakınları ile katliamda sağ kalanlar Nyayo Stadyum’un buluştu.

El-kaide’ye bağlı Eş Şebab Garissa Üniversitesi’nde geçtiğimiz günlerde yaptığı katliam sonucu 147 kişi yaşamını yitirmiş, 79 öğrenci yaralanmıştı.

Devlet Başkanı Kenyatta, ülkede 3 günlük yas ilan ederken, örgüte mümkün olan en şiddetli yollarla cevap verileceğini açıkladı.

Kenya’da El- Kaide’ye bağlı Eş Şebab örgütü tarafından Garissa Üniversitesi’nde düzenlenen ve 148 kişinin kaltedildiği saldırının ardından ülkede üç günlük yas ilan edildi. Öğrencileri katleden Eş Şebab örgütü ise ülke genelinde bu tarz saldırıları artıracaklarını iddia etti.

“Kenyalılar olarak, hayatını kaybedenler için dua ediyor ve onların yasını tutuyoruz. Ülkede 3 günlük ulusal yas ilan ediyorum” dedi.

Devlet güçlerinin, bu saldırıyı planlayanları yakalamak için iz peşinde olduğunu söyleyen Kenyatta, “hep birlikte müreffeh bir ülke olma yolunda çalışmalara devam edeceğiz” diyen, Kenya Devlet Başkanı Uhuru Kenyatta, iddiasında bulundu.

 Mahmud hakkında bilgi sağlayana 215 bin dolar para ödülü verileceği açıklayan, Kenyatta ise Eş Şebab’a karşı sert önlemler alacaklarını söyledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu