Güncel

Kavgada sonsuzluğa uğurlananlar unutulmadılar

 

Dersim festivali yaklaşırken, kitle çalışmalarını yoğunlaştıran Partizan ve Özgür Gelecek okurları, köy köy gezerek yayınları Dersim halkına ulaştırıyor. Bu çalışmalar esnasında, Dersim topraklarına adlarını kanlarıyla yazanlar, bu halk için umut olup düşenler de unutulmuyor. Dersim’de Partizanlar, Proletarya Partisi şehitlerinden Sevda Yıldız ile geçen sene sonsuzluğa uğurladığımız üç devrimci mezar başında andılar.

Sevda Yıldız Ölümsüzdür!

Dersim topraklarının zulmün, yoksulluğun boy gösterdiği aynı zamanda direnişlerin son mermisine kadar çatışarak şehit düşen yoldaşlarımızın izleri ile dolu…  40 yıllık mücadele tarihi boyunca Dersim topraklarında yüzlerce şehidin filiz olduğu Dersim toprakları tarihimize rehber olmaktadır. 1994 yılında filiz olan Sevda Yıldız yoldaşımızın mezarı başında bir anma bir anma gerçekleştirdik.  Ailesi ile birlikte yaptığımız anmada Sevda Yıldız yoldaşın şahsında tüm şehit yoldaşlarımız bir kez daha mücadeleyi yükseltme sözü verdik. Devrimin kızıl bayrağı şehit yoldaşlarımızdan öğrendiklerimizle, onların kuşandığı cesaretle devrime taşıma sözünü Sevda Yıldız şahsında tüm şehit yoldaşlarımıza haykırdık.

Abidin Demir, Ozan Derman ve Pir Ahmet Perktaş kavgamızda yaşayacak

Halkın savaşanların, halkın kurtuluşu içim şehit düşenlerin kanıyla yoğrulan dersim toprakları onlarca şehidin kanıyla sulanmış. 27 Haziran tarihinde Dersim Ovacık’a bağlı Burnak köyün kırsalında şehit düşen 3 MKP gerillasını mezarı başında andık. Yapılan açıklamada devrimci dayanışmanın önemine vurgu yaptık. Geçen yıl şehit düşen siperdaşlarımızı anmak,  gerçek anlamda hissettiklerimiz, devrimci dayanışmanın kavranmasıdır. Halk için özgür bir yaşam için toprağa düşen her savaşçı bizlere savaşı yükseltme çağrısıdır. Bu bilinçle okunan bir şiir eşliğinde saygı duruşunda bulunduk. Tüm şehitlere devrim bayrağını yükseltme sözümüzü Abidin Demir, Ozan Derman ve Pir Ahmet Perktaş şahsında bir kez daha haykırdık.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu