Güncel

Kartal’da Umudu Tohumca Büyütüyoruz

Kartal:11 Kasım’da gerçekleştireceğimiz Umudu Tohumca Büyütüyoruz şöleni kapsamında yürüttüğümüz çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Etkinlik organizasyonun birlik ve düzen için gerçekleşmesi ve şölen kapsamında yürütülecek çalışmaların daha örgütlü olması için gerçekleştirilen toplantıların biri da 23 Eylül günü Kartal’da gerçekleştirildi.

Eğitim-Sen’de gerçekleştirilen toplantıya katılım oldukça iyiydi. Toplantıda öncelikle gerçekleştirilecek şölen’in önemine değinildi. Birçok kesimi bir araya getiren şölenin bir örgütlenme olduğu belirtilerek çalışmaların bu kapsamda ele alındığı belirtildi.

Gerçekleştirilecek şenlik kapsamında şuana kadar gerçekleştirilen çalışmalardan bahsedildi. Reklam anlamında afiş, broşür iç mekân afişlerinin çıkartıldığı ve geniş kesimlere ulaştırmak için çalışma yöntemleri konuşuldu. “ Etkinlik kapsamında semtlerde ve tiyatro merkezleri önünde stantların kurularak etkinliğe katılım çağrısı yapılabilir. Ayrıca şölene katılacak kitlenin bulunduğu mekânların tespit edilmesi çok önemli. Örneğin Kartal’da Ahmet Şimşek ve Hasan Ali Yücel gibi kültürel etkinlik gerçekleştirilen mekânlara gelen kitleye yönelik propaganda yapmalıyız” şeklinde önerilerin verilerek toplantıda somut çalışma biçimlerinden bahsedildi.

Toplantıda ayrıca Tuzla, Pendik, Esenyalı, Kartal, Kurfalı, Çayıroba, Kocaeli ve daha birçok bölgede yürütülecek çalışmalar için komisyonlar kurularak bir sonraki toplantıya dek gerçekleştirilmesi gereken pratik görevler konuşuldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu