Güncel

Kartal’da gözaltılar protesto edildi

Son günlerde devrimci, demokrat, yurtseverlere karşı baskılarını artıran faşist devlet, saldırılarına bir yenisini de 6 Mart günü Kartal’da ekledi.

Öğlen saatlerinde 3 BDSP faaliyetçisi farklı noktalarda GBT bahanesiyle darp edilerek yaka paça gözaltına alındı. Merkezde gözaltına alınan BDSP’liler, Merkez Karakolu’na götürüldüler. Akşam geç saatlere kadar karakolda tutulduktan sonra Savcılığa çıkartılmak üzere adliyeye sevk edilen BDSP’liler için BDSP, 6 Mart günü bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Yapılan basın açıklamasında; faşist saldırıların her geçen gün arttığının altı çizilerek, 3 BDSP’linin sokak ortasında sivil polisler tarafından gözaltına alındığı belirtildi. Olaya tanık olan kişilerin anlatımına göre BDSP’lilerden Burcu Deniz’in önü Bankalar Caddesi’nde polis tarafından GBT bahanesiyle kesilerek ardından gözaltına alındığı, Ersin Özdemir ve Sabit Yıldırım’ın ise gözaltına alınışlarının gören olmadığı ancak yol ortasında kendilerine ait eşyaların bulunduğu kaydedildi.

Son olarak, tüm işçi ve emekçilere yönelik faşist saldırıları boşa çıkartmak için mücadeleyi yükseltme çağrısı yapıldı.

Gözaltılar, tutuklamalar, baskılar bizi yıldıramaz”, “Devrimci Faaliyet Engellenemez”, “Yaşasın Devrim ve Sosyalizm”, “Yaşasın Devrimci Dayanışma” gibi sloganların atıldığı eyleme Genel-İş İstanbul 1 Nolu Şube, Partizan, Devrimci Anarşist Faaliyet ve SDP destek verdi.

Gözaltına alınan BDSP faaliyetçilerinin gece geç saatlerde savcılığa ifade vermelerinin ardından serbest bırakıldığı öğrenildi.

 

Kartal’dan Bir Doğal Muhabir

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu