Güncel

(Yenilendi!)Kartal’da faşist saldırılara karşı devrimci dayanışma!

Kartal: Kartal Bankalar Caddesi’nde dün BDSP’lilerin stant çalışması sırasında sivil faşistler ve polis saldırı gerçekleştirmiş; gerçekleşen saldırının ardından Partizan, Halk Cephesi, Kaldıraç, ESP, HDK, SDP ve BDSP Bankalar Caddesi’nde bir yürüyüş düzenlemişti.
Devrimcilere yönelik saldırılara karşı kurumlar bugün de bir araya gelerek saldırılara karşı mücadelelerinin süreceğini belirterek toplu halde gazete dağıtımı gerçekleştirdiler. Saat 15.00’da başlayan ve  BDSP, Halk Cephesi, SDP, ESP ve Partizan’ın düzenlediği gazete dağıtımında  bugün de 2 faşist tarafından saldırı gerçekleştirildi. Orada bulunan devrimciler tarafından gereken yanıt verilirken saldırganlar yine polis korumasında bir dükkana saklandı.
Gazete dağıtımı yapılan alanda polis yoğunluğu yaşanırken saldırının olduğu yere çevik kuvvet polisleri de geldi. Gün içinde sivil polislerin de alanda bulunması dikkat çekerken saldırı yaşanırken ortada gözükmeyen polisler faşistleri korumak için saldırının olduğu yere geldiler. Sivil polisler tarafından saldırının olduğu caddede bulunan pastaneye alınan sivil faşistlere karşı devrimci kurumlar “Yaşasın devrimci dayanışma” ve “Faşizme karşı omuz omuza” sloganlarını attılar. Sloganlarla ve ajitasyonla gazete dağıtımı devam ettirilirken bir süre sonra çevik kuvvet polisleri caddeden ayrıldılar. Gazete dağıtımı devam ediyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu