Gençlik

Kampanya çalışmaları tüm hızıyla sürüyor!

Tutsak Öğrencilere Özgürlük” şiarıyla başlattığımız kampanyamız tüm hızıyla sürüyor. İstanbul’ da daha çok meydanlarda stantlar açarak ve standın çevresinde sesli ajitasyonlar çekerek sürdürdüğümüz kampanya çalışmalarımız içinde 12 Mayıs günüde Bakırköy’deydik. Genel olarak tutsak öğrenciler meselesine ilgi gösteren kitleler, kampanya çalışmalarımıza da bundan dolayı ilgi gösteriyor.

Özellik sesli ajitasyonlar,  kitlelerin dikkatini standa çekmede sık sık başvurduğumuz etkili bir araç. Birçok siyasal meselenin egemenlerin kitleleri duyarsızlaştırma çabaları nedeniyle onların gündeminde çıkması tutsak öğrenciler meselesi içinde geçerli. Keza bunun önüne geçecek olan bizim her defasında ve daha fazla olmak üzere bu konuyu gündemleştirmemizdir.

Keza egemenlerin saldırıları hala sürüyor. Tutuklamalar artarak sürüyor. En son yine İstanbul Üniversitesi öğrencisi iki öğrencinin tutuklanması ve birçok kişinin de yine bu süreçte gözaltına alınmış olması bunun göstergesi.

Yine Cihan Kırmızıgül’ün 11 yıl hapse mahkûm edilmesi pervasızlığın göstergesi. Tüm bu sebeplerden üzerimize düşen sorumluluğu, bugün her zamankinden fazla ve zengin çalışmalar örgütleyerek yerine getirmeliyiz. Ve bu çalışmaların sadece stand açmalarla sınır tutulmamalı.

Örneğin İstanbul YDG olarak 3 Haziran’da yapmayı düşündüğümüz “Tutsak öğrenciler mitingi” bu anlamıyla örnek teşkil ediyor. (İSTANBULYDG)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu